Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Strażackie podsumowanie tygodnia

2017-07-31 15:03:54 (ost. akt: 2017-07-31 15:09:52)
wypadek Zełwągi

wypadek Zełwągi

Autor zdjęcia: M. Kozakiewicz

Od 24 do 30 lipca mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 20 zdarzeń w tym 1 pożar, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy w dobrej wierze. W działaniach brało łącznie udział 37 zastępów straży pożarnej (138 strażaków)

24 lipca
Zełwągi – zderzenie 2 samochodów osobowych na DK 16. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych, usuwając drzwi i wycinając słupek samochodu wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy jednego z pojazdów. Mężczyźnie pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

25 lipca
Mrągowo – w pobliżu komendy PSP w Mrągowie strażacy usłyszeli krzyk przechodniów, którzy zaalarmowali o nagłym zasłabnięciu mężczyzny. Ratownicy JRG Mrągowo opatrzyli ranę głowy, której mężczyzna doznał w wyniku upadku, poszkodowanym zajmowali się do przybycia karetki.
Lembruk – na drodze powiatowej nr 1699 przed miejscowością Lembruk doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 6 osób. Strażacy udzielili pomocy kierowcy jednego z pojazdów, który doznał urazu nogi.
DK 59 pod Mrągowem - doszło do zderzenia czołowego ambulansu z samochodem osobowym. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala w Mrągowie. Dziewczynka, która była transportowana karetką do szpitala w Olsztynie, została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Lubiewo – droga krajowa nr 16, samochód osobowy zjechał do rowu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia.

26 lipca
Mikołajki – usunięcie powalonego drzewa, które blokowało przejazd na drodze wojewódzkiej 609.
Mrągowo – pomoc mężczyźnie potrąconemu przez samochód. Strażacy do czasu przybycia karetki prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową.
Bobrówko – dachowanie samochodu, kierowca pojazdu oraz pasażer po przebadaniu na miejscu zdarzenia zostali zabrani do szpitala w Mrągowie.

27 lipca
Mrągowo – pożar w mieszkaniu na parterze. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego zlokalizowali i ugasili pożar, powstały w skutek zapalenia się ubrań od rozgrzanej żarówki.
Piecki – zalana piwnica, strażacy za pomocą motopompy szlamowej wypompowali wodę z pomieszczenia.
Sorkwity – mężczyzna spadł z drzewa z wysokości około 8 metrów, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala w Mrągowie,

28 lipca
Mrągowo – zabezpieczenie zawodów pływackich na jeziorze Czos oraz koncertu w amfiteatrze.

29 lipca
Kosewo – zderzenie motocykla z samochodem osobowym.
Mrągowo – zabezpieczenie koncertu w amfiteatrze.

30 lipca
Mrągowo – kolizja samochodu osobowego z motocyklem, uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pierwszej pomocy, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.
Zabezpieczenie przejazdu Parady Country ulicami miasta oraz koncertu w amfiteatrze.
Bobrówko/Dobry Lasek – dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie zadysponował zastępy do pojazdu, który dachował w miejscowości Bobrówko. Zastępy Straży Pożarnej wracając z Bobrówka najechały na wypadek w miejscowości Dobry Lasek, gdzie samochód osobowy zjechał do rowu, a z komory silnika wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar.

st. sekc. Krystian Nadolny
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages