środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Jechał 123 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy.

2017-08-03 11:36:46 (ost. akt: 2017-08-03 11:49:24)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W środę, 2 sierpnia około godziny 19.30 w Kosewie patrol drogówki zauważył zbliżające się z dużą prędkością osobowe audi. Miernik wskazał przekroczenie dozwolonej prędkości o 73 km/h.

Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni obywatel Niemiec. Podróżował z prędkością 123 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy.

50 km/h w obszarze zabudowanym to maksymalna prędkość z jaką powinni poruszać się użytkownicy polskich dróg. Nieodpowiedzialni i lekceważący przepisy kierowcy muszą pogodzić się z faktem, że policjanci będą im zatrzymywać uprawnienia. Obowiązujące od 18 maja 2015 roku przepisy pozwalają policjantom na tak skuteczne działanie.

Zatrzymane uprawnienia zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

KWP Olsztyn/mm

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages