Zdobyli dofinansowanie i będą się uczyć za granicą

2017-08-18 15:01:43(ost. akt: 2017-08-18 15:05:40)

Autor zdjęcia: Zofia Parzych

Pięciu nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie - Ewelina Dylak, Magdalena Radziwon, Agnieszka Pytel, Zofia Parzych i Paweł Domurad będzie doskonalić swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach zagranicznych.
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie napisali projekt w ramach programu „Erasmus +” Mobilność Kadry Edukacyjnej Szkolnej - „Uczymy nowocześnie, myślimy nowocześnie - dążymy do doskonałości”. Projekt otrzymał akceptację Agencji Narodowej i dofinansowanie z Unii Europejskiej. Akcja będzie trwała 16 miesięcy. Obecnie na dwutygodniowych szkoleniach przebywają Zofia Parzych w Irlandii i Krzysztof Wawrzeniuk w Wielkiej Brytanii (w zastępstwie za Magdalenę Radziwon). We wrześniu na szkolenia pojadą Ewelina Dylak i Paweł Domurad oraz w listopadzie Agnieszka Pytel.

Oto krótka relacja Zofii Parzych i Krzysztofa Wawrzeniuka.
Od poniedziałku 07.08.2017 uczestniczę w dwutygodniowym szkoleniu „ English Language Training and Irish Culture” w Cork na południu Irlandii. Kurs obejmuje 60 godzin. Zajęcia trwają od 9.00 do 17.00 z godzinną przerwą na lunch. Na zajęciach poznaję ciekawe metody pracy, zdobywam nową wiedzę o kulturze, historii Irlandii, doskonalę swój angielski, promuję naszą szkołę i miasto, nawiązuję współpracę być może z naszymi przyszłymi partnerami. Zajęcia i prace domowe są bardzo ciekawe, uczestnicy kursu chętnie współpracują dzieląc się swoim doświadczeniem, wykładowcy w bardzo interesujący sposób prowadzą zajęcia. Szkoła językowa do której uczęszczam „ Cork English World” jest bardzo dobrze zorganizowana i we wszystkim pomocna. Czas mija bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona, że mogę uczestniczyć w tym kursie – Zofia Parzych

Od 07.08.2017 biorę udział w kursie Practical Teacher and Language Development organizowaym przez International House London. Kurs składa się ze dwóch modułów dotyczących metod nauczania oraz rozwoju umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego wykładowcę i trwają od 13.00 do 16.00. Uczestnicy kursu pochodzą z różnych szkół i różnych krajów, w sumie 12 osób. Zajęcia są bardzo intensywne i stanowią wspaniałą możliwość weryfikacji metod nauczania jak i poznania nowych sprawdzonych w innym kontekście. Wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczą w zajęciach i przygotowują prace domowe co jest bardzo motywujące do wytężonej pracy. Za nami pierwszy tydzień zajęć i już z utęsknieniem czekam na to co jeszcze przed nami bowiem plan zawiera wiele ciekawych zagadnień. Uczestniczenie w kursie to ogromne wzbogacenie wiedzy dotyczącej metodologii nauczania języka obcego – Krzysztof Wawrzeniuk

Starostwo Powiatowe/mm


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5