Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Strażackie podsumowanie tygodnia

2017-08-29 13:39:30 (ost. akt: 2017-08-29 14:00:35)
To był pracowity tydzień

To był pracowity tydzień

Autor zdjęcia: Sebastian Miciński

Od 21 do 27 sierpnia mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 12 zdarzeń — 5 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe z monitoringu pożarowego obiektów. W działaniach łącznie brało udział 27 zastępów straży pożarnej (85 strażaków).

22 sierpnia

Mrągowo — pożar skrzynki elektrycznej w hali produkcyjnej zakładu przemysłowego,
Mrągowo — pożar składowanego przy piecu drewna i makulatury, 2 osoby próbujące gasić pożar podtruły się dymem i zostały przewiezione na obserwację do szpitala. Strażacy ugasili pożar, przewietrzyli wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku oraz sprawdzili przy pomocy mierników i kamery termowizyjnej

Mikołajki — samochód terenowy na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w drzewo, dwie osoby podróżujące pojazdem zostały przewiezione do szpitala, strażacy zabezpieczyli pojazd, odłączyli akumulator i zakręcili zawór zbiornika LPG. W czasie prowadzenia działań na tył samochodu ratowniczo – gaśniczego z JRG Mrągowo w czasie jego omijania wjechał samochód osobowy. Doszło do niewielkich uszkodzeń obydwu pojazdów.
Warpuny — pomoc w zdjęciu kokonu szerszeni z budynku przedszkola

23 sierpnia

Sorkwity — pożar komory silnika samochodu dostawczego został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przy pomocy gaśnicy samochodowej

24 sierpnia

Mikołajki — pomoc w działaniach Zespołowi Ratownictwa Medycznego,
Mrągowo — alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,
Mrągowo — pożar śmieci w budowanym budynku mieszkalnym, wewnątrz którego w czasie działań znaleziono dwóch bezdomnych. Strażacy ewakuowali ich na zewnątrz i przekazali patrolowi policji. Pożar został ugaszony, pomieszczenia przewietrzone przy pomocy wentylatora osiowego.

25 sierpnia

Mrągowo Osiedle Brzozowe — doszło do spalenia czajnika pozostawionego na włączonej kuchence gazowej w mieszkaniu na 3 piętrze, osoba przebywające w mieszkaniu została przewieziona na obserwację do szpitala. Strażacy przewietrzyli mieszkanie. Samochody zaparkowane na drodze osiedlowej uniemożliwiły dojazd do budynku samochodom ratowniczo – gaśniczym i podnośnikowi hydraulicznemu. Na szczęście w tym przypadku nie zachodziła konieczność użycia specjalistycznego wyposażenia.
Mikołajki — alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Sorkwity — pomoc w zdjęciu gniazda szerszeni z budynku Zespołu Szkół,

26 sierpnia

Mrągowo — alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego spowodowany wykonywaniem prac remontowych.

bryg. Jarosław Jakubik
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages