Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ambitnie i z wojskowym pazurem

2017-08-16 22:03:00 (ost. akt: 2017-09-01 07:30:42)

Autor zdjęcia: WOS-K Mrągowo, por. Tomasz Olender, Teresa Kowalewska

Tylu biegaczy jednocześnie Mrągowo nie widziało już dawno! 15 sierpnia podczas VI Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego wystartowało przeszło pół tysiąca śmiałków. Nasi zawodnicy okazali się dość gościnni — najwyższe trofea powędrowały do Malborka, Węgorzewa i Wydmin.

Choć Mrągowo słynie z wielu ciekawych imprez o charakterze ponadlokalnym, Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy od lat zajmuje specjalne miejsce w tym zestawieniu. Bo w swojej kategorii nie ma sobie równych i z czystym sumieniem można nazwać go największym biegowym wydarzeniem w stolicy powiatu. Było o tym wiadomo już przy poprzednich edycjach. Tegoroczna była solidnym tego potwierdzeniem.

— Cieszy zwłaszcza to, że ten bieg gromadzi ludzi w najróżniejszym wieku. Zdarza się, że maluchy ścigają się nawet ze swoimi dziadkami — przekonywała jedna z uczestniczek biegu chwilę przed startem.

Organizatorzy przygotowali zawodnikom dwa oddzielne wyzwania: trasy o długości 5 i 10 km. Obie zostały przemyślane tak, żeby z jednej strony zaprezentować uroki Mrągowa (od obiektów po przyrodę z jeziorem Czos na czele), a z drugiej strony nie paraliżować życia pozostałej części miasta.

Złote medale do obrączek

Z pięcioma kilometrami najszybciej uporał się Bartłomiej Osior z Wydmin, który na mecie zameldował się dokładnie po 15 minutach i 54 sekundach. Tuż za nim bieg ukończyli Rafał Wronowski oraz Tomasz Filipowicz. Najskuteczniejszy spośród reprezentantów naszego powiatu okazał się Michał Jaszczuk z Piecek (10. miejsce w kategorii open).

Co ciekawe, wśród pań królowała... żona złotego medalisty Beata Pokrzywińska-Osior. Za jej plecami zmagania zakończyły Beata Bielenica oraz Iwona Kowalewska. Najwyżej sklasyfikowaną przedstawicielką Mrągowa została Monika Szefler (11. miejsce w kategorii kobiet).

Gościnności ciąg dalszy


Również na dystansie 10 km prym wiodły ekipy przyjezdne. Podczas przygotowań najsolidniej pracę domową odrobił Daniel Taras. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji, reprezentujący 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku, uporał się z niełatwymi 10 kilometrami w czasie 34 minut i 25 sekund. Niewiele jednak brakowało, a złotego medalu pozbawiłby go Tomasz Kowalski (Olsztyn) lub Wiktor Kujawa (Kościelec), którzy zgarnęli odpowiednio srebro i brąz. Akcent mrągowski w czołowej dziesiątce zapewnił Mariusz Pupek z miejscowego Klubu Biegacza.

W kategorii pań bezkonkurencyjna okazała się z kolei Monika Tomaszun z Węgorzewa. Blisko 2 minuty po niej linię mety pokonały dopiero Aleksandra Kępczyńska (Olsztyn) i Kinga Łozak (Giżycko). Najlepszy wynik z zawodniczek naszego powiatu uzyskała Anna Kiśluk (Faszcze), która uplasowała się na 10. lokacie.

Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy to projekt połączonych sił Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo oraz Urzędu Miejskiego, Centrum Kultury i Turystyki, a także Klubu Biegacza Mrągowo.
Kamil Kierzkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages