Nasi młodzi windsurfingowcy z medalami w Giżycku

2017-09-09 20:58:20(ost. akt: 2017-09-09 21:41:30)
Trzy medale zdobyli młodzi zawodnicy Bazy Mrągowo podczas Młodzieżowych Długodystansowych Mistrzostw Polski w klasie RS-X, które w sobotę, 9 września odbyły się w Giżycku.
Gospodarzem tegorocznego maratonu było Giżycko. - Niegocin przywitał nas pięknymi warunkami. Na starcie pojawili się zawodnicy z Mrągowa, Sopotu, Gdańska i Giżycka - mówi Tomasz Stefański z klubu Baza Mrągowo. Trasa była bardzo długa. Pierwszy zawodnik w warunkach ślizgowych płynął ponad półtorej godziny.

Zawodnicy Bazy zdominowali regaty. Wśród chłopców w pierwszej szóstce znalazło się aż pięcioro mrągowian. Zwyciężył Maciej Zalewski, a trzeci był Michał Warzocha. Poza podium znaleźli się ponadto: Jędrzej Cituk (4. miejsce), Dawid Litwinek (5,m.) i Jakub Pyrek (6 m,). Dziewczęta reprezentowała Magdalena Majewska, która zajęła drugie miejsce.