Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Niedziela dużego kalibru. Kto ustrzelił złoto? Zobacz zdjęcia!

2017-09-27 19:08:06 (ost. akt: 2017-09-27 19:16:51)

Autor zdjęcia: Anna Jakubowska/www.fotofokus-mragowo.com

Podmrągowskie Marcinkowo coraz bardziej przyzwyczaja się do zapachu prochu. Wszystko za sprawą stale rozwijającego się cyklu zawodów strzeleckich, którego 13. odsłona przyciągnęła 24 września prawdziwy tłum miłośników broni palnej.

— Celem tych zawodów jest wprowadzenie nowicjuszy w świat strzelectwa sportowego. I to nie tylko tego zwykłego, statycznego, ale i bardziej widowiskowego: dynamicznego. Naturalnie nie zapomnieliśmy i o bardziej doświadczonych zawodnikach, którzy zawsze znajdą w Marcinkowie coś dla siebie. Jednocześnie kontynuujemy cały czas starania mające na celu integrację środowiska strzeleckiego i... oczywiście dostarczenie wszystkim świetnej, zdrowej i rodzinnej zabawy — przekonywali organizatorzy tuż przed zawodami.

I trzeba przyznać, że założone cele realizują bardzo przyzwoicie. Z edycji na edycję rośnie bowiem nie tylko frekwencja wśród uczestników, ale i poziom organizacyjny jednej z koronnych inicjatyw klubu Snajper Mrągowo.

W ostatni weekend na biorących udział w wydarzeniu czekała ponadto miła niespodzianka: nowe, niespotykane wcześniej w Marcinkowe tory, które sprawdziły pewność ręki i celność oka uczestników pod zupełnie nowymi kątami (dosłownie i w przenośni).

Śmiałkowie mierzyli się w 4 konkurencjach. Dwie pierwsze zorganizowano w oparciu o pistolety, a pozostałe o karabiny i strzelby gładkolufowe.

: Kto ustrzelił złoto? Więcej informacji o wydarzeniu w najbliższym, czwartkowym numerze Kuriera Mrągowskiego. Tymczasem zapraszamy na obszerną galerię zdjęć z zawodów.


Kolejna okazja do przetestowania swych strzeleckich umiejętności będzie miała miejsce już 7 października. Pojedynek na muszkę i szczerbinkę (choć tym razem dotyczący wyłącznie "wiatrówki") będzie jedną z konkurencji, przed którymi staną uczestnicy drugiej edycji zbierającej świetne recenzje imprezy ekstremalnej rodem z Mrągowa - Biegu Kowboja. Stanowiska strzeleckie umiejscowione zostaną w miasteczku Mrongoville

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages