Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Młodzież z Mrągowa wzięła udział w zajęciach eksperymentalnych

2017-10-06 12:00:55 (ost. akt: 2017-10-06 12:19:40)
Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Autor zdjęcia: Mariola Masak

Obserwuj, eksperymentuj, zadawaj pytania i poszukuj odpowiedzi! - to hasło, które zachęciło dzieci z klas 6e i 6f Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie do wyjazdu na Olsztyńską Noc Naukowców.

Olsztyńska Noc Naukowców to cykliczna impreza, którą organizują Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego oraz Uniwersytet Warmińsko–Mazurski. – Dzieci brały udział w warsztatach „Woda w lesie”, „Mikroskopijni mocarze” (o drożdżach) oraz „Najstarsi mieszkańcy Ziemi” (o bakteriach). Oprócz tego indywidualnie uczestniczyły w wielu zajęciach eksperymentalnych „na świeżym powietrzu” prowadzonych przez pracowników naukowych w namiotach usytuowanych na dziedzińcu Olsztyńskiej Szkoły Wyższej – tłumaczy Mariola Masak, nauczyciel przyrody w mrągowskiej SP1.

W trakcie zajęć dzieci miały możliwość między innymi wykonać dzbanek z gliny używając kola garncarskiego, utkać kilim na warsztacie tkackim, poznać dwoistą naturę cieczy newtonowskiej, zaprojektować cząsteczkę DNA, obejrzeć łazika marsjańskiego, który w tym roku zajął 3. miejsce na świecie w zawodach dla tego typu konstrukcji. Jednak najwięcej emocji wzbudziło spotkanie Mirosława Hermaszewskiego – jedynego polskiego kosmonauty, o którym we wrześniu dzieci uczyły się na lekcjach przyrody w szkole.

– Pan generał był bardzo miły, chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy – mówi Mariola Masak. Była to zatem wycieczka z prawdziwie „kosmicznymi” atrakcjami!

przekazała: Mariola Masak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages