Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Powiat dostał pieniądze na docieplenie swoich szkół

2017-10-12 14:08:01 (ost. akt: 2017-10-12 14:11:31)
Powiat zdobył pieniądze na ocieplenie budynku I LO w Mrągowie (na zdjęciu) i Mrągowskiego Centrum Kształcenia.

Powiat zdobył pieniądze na ocieplenie budynku I LO w Mrągowie (na zdjęciu) i Mrągowskiego Centrum Kształcenia.

Autor zdjęcia: redakcja

Powiat mrągowski uzyskał unijne dofinansowanie na ocieplenie dwóch obiektach oświatowych. Inwestycja powinna się zakończyć przed nowym rokiem szkolnym.

Pieniądze unijne trafią do dwóch mrągowskich szkół. — To był nasz jedyny zgłoszony projekt dotyczący termomodernizacji, tym bardziej cieszy fakt, że uzyskał on akceptację — mówi wicestarosta Magdalna Lewkowicz.

W I Liceum Ogólnokształcącym zostanie ocieplony stropodach nad salą gimnastyczną i aulą oraz stropodach nad budynkiem głównym I LO. Wymienione będą także drzwi zewnętrzne i drewniane okna.
To w I LO, natomiast w Mrągowskim Centrum Kształcenia zostanie zmodernizowana instalacja grzewcza. W planach jest również ocieplenie podłogi w budynku dydaktycznym i warsztatach szkolnych, wymiana drzwi zewnętrznych i bram warsztatów, wymiana okien, ocieplenie stropodachu budynku dydaktycznego i warsztatów. Do tego dochodzi jeszcze modernizacja instalacji wodnej.

— Myślę, że te wszystkie elementy pozwolą poprawić efektywność energetyczną w obu obiektach — mówi wicestarosta Lewkowicz. Prace modernizacyjne ujęte w projekcie powinny ruszyć jak najszybciej. — Planujemy, żeby przed nowym rokiem szkolnym ta inwestycja została zakończona, tak by jego otwarcie nastąpiło już w zmodernizowanych budynkach — dodaje wicestarosta Lewkowicz.

Projekt został zgłoszony jako całość, bez rozdziału na poszczególne placówki. Całość inwestycji zaplanowano na kwotę blisko 3,5 miliona złotych, z czego 2,78 miliona stanowi unijne dofinansowanie.
— Udało nam się pozyskać całość zaplanowanej dotacji, która stanowi 85 proc. kosztów naszej inwestycji. Pozostałą część pokryją pieniądze z przyszłorocznego budżetu powiatu mrągowskiego — dodaje Lewkowicz.

masz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages