środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Ponad pół tysiąca zgłoszeń na mapie zagrożeń

2017-10-16 19:39:29 (ost. akt: 2017-10-18 10:54:44)
Najczęściej wskazywane przez użytkowników KMZB są naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Najczęściej wskazywane przez użytkowników KMZB są naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od ponad roku. W tym czasie mieszkańcy powiatu mrągowskiego skorzystali z niej 601 razy.

— Do najczęściej wskazywanych przez użytkowników kategorii należy zaliczyć naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym — zdradza mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji. Tu zaliczyć należy z jednej strony przekraczanie dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie, z drugiej zaś niewłaściwą infrastrukturę drogową oraz inne zagrożenia mające wpływ na poczucie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. — Takich zgłoszeń na terenie powiatu mieliśmy 356, z czego wiele przypadków zostało potwierdzonych — informuje Dorota Kulig. W trakcie weryfikacji zagrożenia przez funkcjonariuszy, wobec łamiących przepisy drogowe wyciągnięte zostały srogie konsekwencje.

Jeśli chodzi o kategorie prewencyjne mieszkańcy korzystający z mapy zagrożeń najczęściej wskazywali spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (189 razy), miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (16), żebractwo (9) oraz akty wandalizmu (3). — W zakresie bezpieczeństwa na akwenach zgłoszono trzy miejsca niebezpieczne na terenach wodnych. Natomiast w kategorii zagrożeń ochrony środowiska 14 razy wskazano poruszanie się po terenach leśnych quadami i 6 razy kłusownictwo — mówi rzecznik policji w Mrągowie.

Dzięki pozyskanym informacjom funkcjonariusze mają większą wiedzę nt. oczekiwań i bolączek mieszkańców. Wzmożona aktywność mundurowych w określonym rejonie zniechęca potencjalnych sprawców do wykazywania nieakceptowanych społecznie zachowań. Samo pojawienie się policjantów w określonym miejscu będzie niejednokrotnie działaniem prewencyjnym.

— Zachęcamy mieszkańców powiatu mrągowskiego do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy ma możliwość osobistego wkładu w poprawę bezpieczeństwa — zachęca mł. asp. Dorota Kulig. Tym bardziej, że jej obsługa jest bardzo prosta. — Wystarczy wejść na stronę internetową www.mragowo.policja.gov.pl. Kiedy zobaczymy baner KMZB należy po prostu w niego kliknąć — informuje rzeczniczka mrągowskiej policji. Po kilku prostych czynnościach możemy sami nanieść na mapę zagrożenie i poinformować policję o niepokojących nas zjawiskach. W ciągu pięciu dni nasze zagrożenie powinno być zweryfikowane. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadadzą jej status „potwierdzone” i podejmą czynności zmierzające do jego wyeliminowania zagrożenia.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zachęcają ale i tak nic #2352228 | 88.156.*.* 16 paź 2017 20:42

    z tym nie robią albo robią w piątej kategorii odśnieżania...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages