Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Radni powiatowi nie zawiedli. To była gorąca sesja

2017-10-17 13:51:56 (ost. akt: 2017-10-18 10:54:14)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Za nami 38. sesja rady powiatu. Emocji nie brakowało. Radni w kilku sprawach spięli się ze sobą, ale czasami zgodnie podnosili rękę, głosując m.in. za udzieleniem pomocy dla powiatu poszkodowanego podczas sierpniowej nawałnicy.

Radni pochylili się nad losem mieszkańców powiatu sępoleńskiego, którzy ucierpieli podczas sierpniowej nawałnicy i zgodnie przyznali na ten szczytny cel 10 tys. złotych. Dalej jednak już tak zgodnie nie było. Podczas głosowania nad ustawą zmieniającą wysokość opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na obszarze powiatu mrągowskiego przeciw było tylko dwóch radnych.

— Jestem przeciwnikiem podwyższania wszystkich opłat komunalnych i podatków, dlatego od wielu lat konsekwentnie głosuje przeciwko takim podwyżkom — mówi radny Dominik Tarnowski. Radny uznał opłaty za auta porzucone lub powypadkowe jako rodzaj kary nałożonej przez starostwo. — Te stawki powinny być dostosowane do możliwości finansowych mieszkańców naszego powiatu, a są ustalane jako stawki maksymalne — podkreśla radny Tarnowski.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju wysokość stawki za usunięcie porzuconego auta, roweru lub motoroweru będzie wynosiła od nowego roku 113 zł, motocykla 223, a za usunięcie pojazdu o masie maksymalnej nie przekraczającej 3,5 tony ta stawka wzrośnie do 486 zł. Zmienią się także ceny opłat za parkowanie takich pojazdów. Na parkingu strzeżonym wskazanym przez starostę właściciel samochodu osobowego, roweru lub motoroweru będzie musiał zapłacić za dobę 20 zł, za motocykl o 7 zł więcej, natomiast w przypadku auta o masie maksymalnej do 3,5 tony ta opłata wyniesie 40 zł za dobę.

Więcej informacji z poniedziałkowej sesji Rady Powiatu w najnowszym numerze Kuriera Mrągowskiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages