Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Osoby niewidome świętowały swoje święto

2017-10-19 15:24:38 (ost. akt: 2017-10-19 16:01:47)
Na ręce Lucyny Abramowicz życzenia w dniu święta osób niewidomych złożyła m.in. burmistrz Otolia Siemieniec.

Na ręce Lucyny Abramowicz życzenia w dniu święta osób niewidomych złożyła m.in. burmistrz Otolia Siemieniec.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i słabo widzących na całym świecie. Spotkaniem w swoim gronie dzień ten świętowały także osoby zrzeszone w mrągowskim kole Polskiego Związku Niewidomych.

Mrągowski związek ma długą, ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, zaś Międzynarodowy Dzień Białej Laski to wielkie święto osób niewidomych i słabo widzących. — W tym dniu członkowie naszego koła mają okazję spotkać się w swoim gronie, z władzami miasta, powiatu, a nawet województwa — mówi prezes mrągowskiego PZN Lucyna Abramowska.

Podczas uroczystego spotkania swoim występem umilił je zespół seniorów "Iskierka Nadziei" z Piecek, a także dzieci ze szkoły muzycznej I stopnia w Mrągowie. Honorowymi gośćmi obchodów mrągowskiego Dnia Białej Laski była m.in. burmistrz Otolia Siemieniec, ks. Wiesław Świdziński, proboszcz parafii św. Wojciecha w Mrągowie oraz Magdalena Lewkowicz, wicestarosta powiatu mrągowskiego.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski jest obchodzony jest 15 października. Mrągowski oddział Polskiego Związku Niewidomych skupia 98 osób dorosłych i czworo dzieci. Mottem ich wszystkich są słowa hymnu osób niepełnosprawnych: "Żyjemy tak jak inni, choć mamy wiele trosk, lecz nie jesteśmy winni, że nas tak wybrał los".

masz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages