Futbolowi mistrzowie powiatu

2017-10-17 12:13:01(ost. akt: 2017-10-21 13:33:11)

Autor zdjęcia: Paweł Romaniuk

Poznaliśmy nowych futbolowych mistrzów powiatu szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Komu więc można zacząć mówić „mistrzu”?
W kategorii szkół podstawowych w turnieju wzięło udział 9 reprezentacji. Do fazy pucharowej zakwalifikowały się szkoły w Pieckach i Sorkwitach oraz SP 4 i ZOS Baza z Mrągowa. Z obu starć zwycięsko wyszli mrągowianie i spotkali się w finale. Skuteczniejsi okazali się podopieczni popularnej „czwórki”, którzy wygraną 1:0 zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Miejsce na podium — po triumfie 2:0 nad Sorkwitami — wywalczyły Piecki.

W kategorii gimnazjów o tytuł walczyło 8 szkół. Do fazy pucharowej przeszły 2 drużyny z Mrągowa (gimnazja nr 1 i 4), które zmierzyły się z Pieckami i Mikołajkami. „Czwórka” zwyciężyła z Pieckami (1:0). Do wyłonienia zwycięzcy w konfrontacji Mikołajek z „jedynką” nie wystarczył regulaminowy czas gry (2:2). Potrzebne były rzuty karne. Skuteczniejsi byli mikołajczanie. W finale lepsza o jedną bramkę (1:0) okazała się „czwórka”. Jedynka po konkursie „jedenastek” brąz musiała oddać Pieckom.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do walki o złoto stanęły 3 drużyny. Najskuteczniejsi byli — trzeci raz z rzędu — zawodnicy ZSZ. Srebro przypadło ZS 2, a brąz I LO.