Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców w regionie

2017-10-25 11:50:34 (ost. akt: 2017-10-25 13:55:49)

Autor zdjęcia: W-MOSG

W wyniku ponad pięćdziesięciu kontroli legalności zatrudnienia obcokrajowców przeprowadzonych w okresie od lipca do września, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w trzydziestu przypadkach stwierdzili nieprawidłowości.

— Najczęściej powtarzające się naruszenia przepisów to praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły branży transportowej, budowlanej, gastronomicznej, turystycznej oraz rolnictwa — informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik W-MOSG.

Na terenie powiatów mrągowskiego, olsztyńskiego, ełckiego, braniewskiego i lidzbarskiego "na czarno" pracowało łącznie 67 obywateli Ukrainy. — W następstwie ujawnionych naruszeń przepisów prawa funkcjonariusze nałożyli 12 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 4 000 zł — mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz. Sądy Rejonowe wydały w tej sprawie 25 wyroków, w których grzywny sięgają prawie 77 tys. zł. W drugim kwartale kary nałożone przez sądy wynosiły 47 200 zł.

Źródło: W-MOSG

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages