Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Trzecia akcja z zebrą. Po przedszkolakach czas na biegaczy

2017-11-03 17:53:46 (ost. akt: 2017-11-03 18:38:52)
W październiku w ramach akcji na ulice Mrągowa wyszły przedszkolaki z odblaskami. Akcję zapoczątkowali mrągowscy rowerzyści.

W październiku w ramach akcji na ulice Mrągowa wyszły przedszkolaki z odblaskami. Akcję zapoczątkowali mrągowscy rowerzyści.

Autor zdjęcia: archiwum UM

W niedzielę 12 listopada ulicami Mrągowa przebiegną uczestnicy "biegu od zebry do zebry". To trzecia akcja edukacyjna w ramach kampanii "Uważaj na zebrę!".

Przykładem "zaświecili" (i to dosłownie) już mrągowscy rowerzyści, przedszkolaki i ich rodziny. We wrześniu i październiku ponad 250 mrągowian stało się "Odblaskowymi Uczestnikami" przejazdów rowerowych i przemarszów w całym mieście. Teraz czas na wszystkich, którzy lubią biegać!

12 listopada o godzinie 10.00 spod wejścia do Urzędu Miejskiego w Mrągowie rozpocznie się odblaskowy bieg przez centrum miasta, któremu przewodniczyć będzie Klub Biegacza Mrągowo. Bieg zatrzyma się przed wybranymi przejściami dla pieszych, a jego uczestnicy zaprezentują prawidłowe zachowanie na drodze.

Trasa biegu będzie wiodła ulicą Królewiecką, Warszawską, Mrongowiusza i Okulickiego. Chętni do biegu otrzymają odblaskowe gadżety – z przykazaniem, aby nosili je nie tylko podczas biegania.

Akcja jest ostatnią z trzech wydarzeń promocyjno-edukacyjnych, poprzedzających ważną inwestycję: doświetlenie 16 przejść dla pieszych w Mrągowie przy ulicach. Cała kampania „Uważaj na zebrę!”jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Organizatorami biegu są: Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Klub Biegacza Mrągowo oraz Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo.

źródło: UM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2371883 | 88.156.*.* 11 lis 2017 10:10

    Popieram akcję, dbając o zebry dbamy o dziecięcą radość :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages