środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Remont CKiT w Mrągowie zakończony

2017-11-07 16:00:00 (ost. akt: 2017-11-07 19:50:00)

Autor zdjęcia: Mirosław Kleczkowski

Dobiegł właśnie końca remont mrągowskiego CKiT. Prace na terenie obiektu trwały praktycznie od 2013 roku. Ich zakres miał na celu m.in. dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Remont CKiT prowadzony był w latach 2016 i 2017. Koszt przedsięwzięcia wyniósł dokładnie 496 710 zł. Prace dofinansowane zostały ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 243 tys zł. Projekt zakładał kontynuację wcześniejszych prac prowadzonych w latach 2013-2015 w ramach tego samego programu oraz Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”.

— Złożony do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury. Infrastruktura domów kultury” projekt remontu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie uzyskał wysoką ocenę — mówi Lech Gołębicki, dyrektor placówki. Na prawie sześćset złożonych wniosków ten aplikowany przez CKiT ostatecznie znalazł się na 36. miejscu. W ubiegłym roku wymieniono przestarzałą i awaryjną instalację elektryczną, zniszczoną stolarkę drzwiową w kinie, wykonano remont posadzek i malowanie pomieszczeń w budynku. — W tym roku przeprowadzono prace adaptacyjne pomieszczeń piwnicznych na pracownię rękodzielniczą oraz ułożono nową posadzkę w holu CKiT — tłumaczy dyrektor Lech Gołębicki.

Prace zostały zrealizowane przez mrągowskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Panda oraz kętrzyńskie EMbudownictwo Zbigniewa Millera. Jak podkreśla dyrektor Gołębicki prace budowlane w Centrum Kultury i Turystyki trwają praktycznie od 2013 roku. W ciągu ostatnich pięciu lat wykonano odgrzybianie ścian, izolację poziomą i pionową budynku, docieplenie ścian fundamentowych budynku, remont elewacji, wymianę orynnowania, remont schodów, muru oporowego wraz balustradami, wymianę zewnętrznego oświetlenia, ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej oraz wykonano trawniki i nasadzenia wokół CKiT. — Znaczny zakres prac objął część biblioteczną budynku wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo — informuje dyrektor placówki.
Przeprowadzone prace znacznie poprawiły stan techniczny budynku i terenu przy Centrum Kultury i Turystyki.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages