Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Piraci drogowi wyeliminowani z ruchu

2017-11-07 13:07:37 (ost. akt: 2017-11-07 19:50:23)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze mrągowskiej drogówki zatrzymali łącznie trzech piratów drogowych. Dwóch z nich pędziło w terenie zbudowanym (w pobliżu szkoły!) z nadmierną prędkością, za co stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Mrągowscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego kontrolują m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący.
We wtorek (7.11) po godzinie 8.00 rano mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna jechał z prędkością 98 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h, obowiązującym w pobliżu Szkoły Podstawowej w Baranowie (gm. Mikołajki). Godzinę później kolejny pirat drogowy w tym samym miejscu przekroczył prędkość o 54 km/h. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymali kilkusetzłotowy mandat.

Przypominamy, że w maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców.
W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages