Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Akcja ekologiczna zakończona. Lasy i jeziora zalśniły czystością

2017-11-10 11:32:59 (ost. akt: 2017-11-10 11:57:27)

Autor zdjęcia: Barbara Zajkowska

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie brali czynny udział w ekologicznej akcji „Dbajmy o czystość mrągowskich jezior i lasów”.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mrągowie w okresie od 10 września do 30 października realizowana była innowacja autorstwa Barbary Zajkowskiej - wychowawcy OSiW OHP. — Głównym założeniem akcji ekologicznej było oczyszczenie jednego z piękniejszych terenów Mrągowa: nadbrzeży jezior Czos i Sutapie Małe oraz przylegającego do nich lasu, pogłębienie wiedzy ekologicznej, leśno-przyrodniczej wśród młodzieży, przygotowanie pojemników na śmieci oraz zagospodarowanie ich na w/w terenie — informuje Barbara Zajkowska.

W ramach przedsięwzięcia 20 września przeprowadzono akcję ekologiczną sprzątania lasu i nadbrzeży jezior. Dzięki podpisanemu porozumieniu z gospodarzem terenu Nadleśnictwem w Mrągowie, w ramach nowatorskich działań realizowano kolejne zadania. — Podczas zajęć praktycznej nauki zawodu, młodzież wspólnie z instruktorami praktycznej nauki zawodu wykonała pojemniki na śmieci oraz tabliczki z hasłami o zakazie zanieczyszczania lasu i ochronie środowiska — mówi wychowawczyni mrągowskiego OSiW OHP.

Prace wykonano z materiałów powierzonych przez Nadleśnictwo w Mrągowie. Dzięki wspólnie podjętym działaniom Nadleśnictwa i Ośrodka Szkolenia i Wychowania, 8 listopada na wspomnianych terenach zostały ustawione tabliczki mówiące o ochronie przyrody i zakazie zaśmiecania lasu oraz kosze na śmieci, które zamontowano przy ścieżce spacerowo-rowerowej biegnącej wzdłuż lasu. Na to wydarzenie zaproszono również przedstawicieli nadleśnictwa - Dawida Kaczmarka, leśniczego i gospodarza Leśnictwa Kromnice. — Zagospodarowanie lasu nad jeziorem Czos i jeziorem Sutapie Małe było zakończeniem i podsumowaniem dwumiesięcznej pracy uczestników i kadry OSiW w Mrągowie, do której włączył się również mieszkaniec Mrągowa, emerytowany pracownik OSiW Wiesław Rydzyński, od początku uczestniczący w realizacji projektu — mówi Barbara Zajkowska.

Jednak to nie koniec działań ekologicznych, leśno-przyrodniczych i współpracy z gospodarzem terenu. Kolejnym zadaniem objętym porozumieniem jest stała opieka uczestników koła ekologicznego funkcjonującego w OSiW, nad nadbrzeżami jezior Czos i Sutapie Małe oraz przylegającym do niego lasem. Zaplanowano również wiele innych przedsięwzięć, które objęte są harmonogramem koła ekologicznego i będą realizowane w bieżącym roku szkolnym pod opieką Agnieszki Cioch, wychowawcy OSiW. — Jesteśmy przekonani, że umieszczone w lesie pojemniki oraz hasła widniejące na tabliczkach przyczynią się do zmiany postępowania, zachowania użytkowników tego pięknego terenu i masowych akcji oczyszczania kompleksów leśnych będzie coraz mniej — dodaje Barbara Zajkowska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages