Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Świętowali przy stole bilardowym

2017-11-13 11:53:34 (ost. akt: 2017-11-15 10:43:10)
Turniej bilardowy z okazji Dnia Niepodległości stał na wysokim poziomie

Turniej bilardowy z okazji Dnia Niepodległości stał na wysokim poziomie

Autor zdjęcia: SKB Mrągowo

Msze, capstrzyki, apele - okazuje się, że nie tylko tak można uczcić Narodowe Święto Niepodległości. W Mrągowie i Kętrzynie odbyły się z tej okazji nieoficjalne Mistrzostwa Warmii i Mazur w bilardzie.

Mistrzostwa Warmii i Mazur pod patronatem marszałka województwa odbywają się od 2012 roku. Zawody te organizowane są dla podkreślenia znaczenia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku rozdzielono turnieje juniorów i seniorów. W obu imprezach łącznie wzięło udział około 50. zawodników startujących indywidualnie i w rywalizacji drużynowej.

Zawody obfitowały w wiele emocji, zaciętych pojedynków stojących na bardzo wysokim poziomie, często z wynikami, których trudno byłoby się spodziewać. — Należy podkreślić, że bilard na Warmii i Mazurach to nie jest raczkująca dyscyplina. Trzecie miejsce w ekstraklasie PZBiL drużyny z Kętrzyna, aspiracje pierwszoligowe Mrągowa i Kętrzyna drużyna drugoligowa z Giżycka dobry poziom drużyn z innych miast - Ełku, Suwałk powoduje dużą zaciętość rywalizacji — podkreśla Wiesław Kuchciński, organizator turnieju.

W rozgrywkach juniorów najlepszy był Szymon Kupis (Kętrzyn), ale tuż za nim na podium stanęli dwaj reprezentanci Mrągowa - Bartosz Marczak i Jakub Lipiec. Zespołowo 1. miejsce zajęła ekipa BCB I Kętrzyn, jednak i tu dwa pozostałe stopnie podium wywalczyli mrągowianie: SKB III Mrągowo (2. miejsce) i SKB I Mrągowo (3. miejsce). U seniorów triumfował Dawid Tonojan przed Damianem Ejmontem (obaj Kętrzyn). Czwarty był nasz zawodnik Igor Ziewiec. W rywalizacji zespołowej na trzecim miesjcu uplasowała się ekipa SKB I Mrągowo.

— Impreza bardzo udana, przybliżająca ten sport do społeczeństwa mimo ciągle jeszcze bardzo małej ilości typowych klubów bilardowych o charakterze sportowym na terenie naszego województwa — podsumowuje Wiesław Kuchciński. Organizator turnieju podkreśla, że bilard jest sportem bardzo wymagającym pod względem umiejętności technicznych oraz odporności psychicznej, a można go uprawiać nie prezentując nadzwyczajnych walorów fizycznych przez wiele lat. Ewenementem w rozgrywkach parami był zespół mrągowsko-kętrzyński (panowie Wajnberger i Kuchciński) liczący sobie w sumie 155 lat.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages