Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Odblaskowy bieg od zebry do zebry

2017-11-13 15:02:46 (ost. akt: 2017-11-13 15:33:50)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Za nami trzecia odsłona działań promocyjno-edukacyjnych kampanii „Uważaj na zebrę!”. Tym razem wzięli w niej udział mrągowscy biegacze, którzy promowali noszenie odblasków oraz właściwe korzystanie z przejść dla pieszych.

Już wcześniej zaświecili przykładem rowerzyści, przedszkolaki i ich rodziny. We wrześniu i październiku ponad 250 mrągowian stało się „Odblaskowymi Uczestnikami” przejazdów rowerowych i przemarszów w całym mieście. W niedzielę 12 listopada przyszedł czas na wszystkich, którzy lubią biegać.

Przed wejściem do Urzędu Miejskiego wszyscy chętni otrzymali odblaskowe kamizelki oraz kominy, z przykazaniem, by nosili je nie tylko podczas biegania. Stamtąd rozpoczął się odblaskowy bieg przez centrum miasta. Biegowi przewodniczył Klub Biegacza Mrągowo. Uczestnicy zatrzymywali się przed wybranymi przejściami dla pieszych i prezentowali prawidłowe zachowanie na drodze. Trasa wiodła ulicą Królewiecką, Warszawską, Mrongowiusza i Okulickiego.

Bieg był ostatnim z trzech wydarzeń promocyjno-edukacyjnych, poprzedzających inwestycję doświetlenia 16 przejść dla pieszych w Mrągowie. Kampania „Uważaj na zebrę!” była realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”
Organizatorzy: Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Klub Biegacza Mrągowo, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo.

Źródło: KPP Mrągowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages