Finał w cieniu Zamkowej Góry

2017-10-28 13:01:03(ost. akt: 2017-11-13 17:56:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakrzys

KOLARSTWO/// Zawodnicy Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego zakończyli tegoroczny sezon udziałem w Cross Country Góra Zamkowa Bartoszyce XC, czyli imprezie będącej jednocześnie Mistrzostwami Województwa Szkolnego Związku Sportowego.
Specjaliści od „dwóch kółek” z Mrągowa wyruszyli na podbój Bartoszyc w stosunkowo potężnej, kilkunastoosobowej grupie. I - co najważniejsze - 22 października wyróżniała ich nie tylko liczebność, ale i wysoki poziom umiejętności.
Idealnym potwierdzeniem jest kompletne zdemolowanie przez nich kategorii „2006 i młodsi”. Mrągowianie zajęli bowiem... pierwsze 5 miejsc!

Ze złotem zmagania ukończył Maciej Głogowski, drugi był Maciej Parzych, trzeci Wiktor Pichler, czwarty Antoni Stankiewicz, a piąty - Tomasz Banach. Wśród zawodników występujących w drugiej szkolnej kategorii (rocznik 2005 i starsi), srebrny krążek wywalczył Oliwier Daszkiewicz.

Niesamowite dokonania indywidualne uczniów z Mrągowa (trenujących na co dzień w MSR DCM Mrągowo) przełożyły się ponadto na sukces drużynowy. Reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej nr 4 uplasowała się na 2. lokacie, a ich koledzy z „Jedynki” zajęli 3. miejsce na podium.

We wzbudzającej nie mniej emocji walce Cross Country Góra Zamkowa Bartoszyce XC, w ścisłej czołówce klasyfikacji ponownie pojawiło się dużo mrągowskich akcentów. W zmaganiach uczniów klas 1-3 wygrał Wiktor Jakubiak. Kategoria "żak" to kolejny przykład całkowitego zdominowania „pudła”: najszybszy był Maciej Parzych, a kolejne miejsca przypadły w udziale Maciejowi Głogowskiemu i Oliwierowi Daszkiewiczowi.

Wśród młodziczek poza wszelką konkurencją okazała się Małgorzata Głogowska, a wśród młodzików - Bartosz Samul. W cieniu Zamkowej Góry dobry start odnotowali również nasi juniorzy. Szansy na złoto nie zaprzepaścił Wojtek Szałachowski, który od samego początku wzorowo realizował przyjęte wcześniej założenia taktyczne. Wicemistrzem młodszej z kategorii został ponadto Karol Polewaczyk, a Kacper Taraszkiewicz zgarnął brąz.

Warto również wspomnieć, że dwóch z wspomnianych wyżej zawodników odnotowało świetny start również tydzień wcześniej. Bartosz Samul zdobył brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików MTB w Ostrzycach, natomiast Kacper Taraszkiewicz sięgnął po kolejne w karierze złoto w Cisowianka Mazovia MTB Marathnon (na dystansie „fit”).

Naszych kolarzy obecnie czeka w pełni zasłużony czas odpoczynku i roztrenowania. Nie będzie trwał on jednak zbyt długo, ponieważ po krótkiej regeneracji utytułowana ekipa od "dwóch kółek" rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu. Życzymy, by w nim również tak solidnie (a nawet bardziej) reprezentowali barwy powiatu mrągowskiego.