Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Logistycy z Mrągowa podejmują walkę o indeksy Uniwersytetu Gdańskiego

2017-11-20 19:25:09 (ost. akt: 2017-11-20 19:53:35)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

17 listopada rozpoczęła się rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w ramach II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie ubiegający się o indeksy uczelni rywalizują w trzech etapach – szkolnym (17 listopada), okręgowym (9 marca) i centralnym, który zostanie przeprowadzony na Wydziale Ekonomicznym UG 6 kwietnia przyszłego roku.

Na szczeblu szkolnym młodzi logistycy rozwiązywali zadania przygotowane
przez naukowców z Wydziału Ekonomicznego, specjalistów z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Uczniowie mają szansę także na atrakcyjne nagrody, a sponsorem nagrody głównej w wysokości 5 tys. zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W etapie szkolnym olimpiady wzięło udział 21.uczniów z klas logistycznych ZS nr 2 w Mrągowie. Stopień trudności arkusza I etapu olimpiady przysporzył uczniom kilka trudności i podniósł wysoko poprzeczkę wszystkim uczestnikom mierzącym wyżej. Wśród pytań olimpijskich królowały przepisy prawa z zakresu transportu i spedycji, formuły handlowe INCOTERMS 2010, dokumenty transportowe oraz wskaźniki wykorzystywane do benchmarkingu.

Kolejny etap odbędzie się 9 marca przyszłego roku. Ogłoszenie wyników etapu szkolnego do 30 listopada.
Wioleta Olencka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages