Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Posypały się łuski w Marcinkowie

2017-12-02 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-02 15:12:58)
Coraz częściej na strzelnicy pojawiają się również panie

Coraz częściej na strzelnicy pojawiają się również panie

Autor zdjęcia: Foto Fokus Mrągowo

Ostatnia piętnasta w tym sezonie odsłona Zawodów Strzeleckich Snajpera odbyła się w Marcinkowie. Czyje oko było najcelniejsze? Okazuje się, że smykałka do danego typu broni może być rodzinna!

Coraz śmielej wdzierający się na Mazury mróz nie odstraszył przeszło 30 śmiałków, którzy zameldowali się na imprezie organizowanej przez klub Snajper Mrągowo, by zawalczyć o ostatnie trofea w 2017 roku.

- Frekwencja być może nie powalała. Złożyło się na to jednak wiele czynników od nas niezależnych. Mimo to i tak jesteśmy zadowoleni, bo impreza była dobrą okazją do takiego bardziej "wewnętrznego" spotkania. W nieco węższym, lokalnym gronie, które - jak widać - ma się dobrze i stale się rozwija - przekonują organizatorzy.

Niewielkiej redukcji uległa również liczba konkurencji: wyjątkowo zrezygnowano z podziału kategorii "pistolet" na wersję dynamiczną i nieco bardziej "statyczną". Lecz choć nieco zmieniły się zasady, nie zmieniła się wysoka forma strzelecka, którą prezentuje nieustannie Marcin Januszko. Jeden z najskuteczniejszych "snajperów" w regionie pewnie sięgnął po złoto, a tuż za nim na podium uplasowali się odpowiednio Wojciech i Sławomir Olender.

Nieco "rodzinnie" zrobiło się i na "pudle" w pojedynku na strzelby gładkolufowe. Najwyższe trofeum zgarnął Paweł Zuzga, drugi był Mariusz Zuzga, natomiast trzeci - Mariusz Krysztopik.

Ostatnie starcie, w którym w rękach uczestników pojawił się karabin bocznego zapłonu, stanowiło prawdziwy popis umiejętności Konrada Krasnowskiego. A także... Kolejny dowód "rodzinnych" specjalizacji. Ze srebrem zmagania zakończył bowiem Jerzy Krasnowski, a z brązem Szymon Bełbot.

- To były ostatnie tegoroczne strzały Zawodów Strzeleckich Snajpera, ale z pewnością nie indywidualne, bo większość odwiedza strzelnicę nawet kilka razy w tygodniu - mówi Paweł Jakubowski z klubu Snajper.

- Kolejna okazja do sprawdzenia się w Marcinkowie ze strzelcami z pozostałych stron regionu będzie miała miejsce najprawdopodobniej dopiero w styczniu, gdy wystartujemy z "Zimowym Snajperem". Imprezą o tyle ciekawą, że zawierającą w sobie m.in. strzelanie z karabinu na dystansie 300 metrów. Konkurencja będzie spora. Nie pozostaje nam więc nic innego jak brać się ostro do treningów, by nie odstawać formą od solidnych zawodników m.in. z Olsztyna czy Ostródy - dodaje mrągowski instruktor strzelectwa sportowego.

Kamil Kierzkowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages