Nasi młodzi zapaśnicy wrócili do klubów z medalami

2017-11-28 15:53:27(ost. akt: 2017-11-28 16:11:39)

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Młodzi reprezentanci zapaśniczego klubu LUKS Marcinkowo oraz Arrachion Mrągowo w składzie Dawid Panuś, Monika Romanowska, Michał Jastrzębski i Ksawier Skol za sobą mają kolejne dwa turnieje i to dzień po dniu.
Mimo zmęczenia ciężka praca przyniosła sukcesy. W piątek (24.11) w Suwałkach młodzi zapaśnicy udział wzięli w XI Turnieju Zapaśniczym Młodzików i Młodziczek o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

W sportowych zmaganiach i rywalizacji na bardzo wysokim poziomie I miejsce w kategorii wagowej do 61 kg zajęła Monika Romanowska. W kategorii wagowej do 48 kg na najwyższym stopniu na podium stanął również Ksawier Skol. II miejsce w kategorii do 60 kg zajął Dawid Panuś, natomiast Michał Jastrzębski w kategorii do 42 kg był trzeci.

Na drugi dzień młodzi zapaśnicy byli już gotowi do kolejnych zmagań. W Międzywojewódzkich Zawodów w Zapasach w stylu wolnym i Mini Zapasach w Drogoszach startowali przede wszystkim reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w kategorii juniorów. Ale pokazali się też najmłodsi adepci tej dyscypliny.

Podobnie jak w Suwałkach drużyna z Mrągowa nie wróciła z pustymi rękoma. Dawid Panuś w kategorii do 60 kg zajął I miejsce. Kolejny sukces odniósł też Ksawier Skol zajmując I miejsce. Ale tym razem w kategorii wagowej do 52 kg walczył ze starszym i cięższym zawodnikiem. Natomiast Monika Romanowska zajęła II miejsce w kategorii wagowej do 46 kg.