Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podsumowanie strażackiego tygodnia

2017-12-06 07:30:14 (ost. akt: 2017-12-06 11:10:41)

Autor zdjęcia: redakcja

Strażacy podsumowali miniony tydzień. Od 27 listopada do 3 grudnia zanotowali 30 zdarzeń na terenie powiatu mrągowskiego.

W ciągu tych siedmiu dni strażacy raz wyjeżdżali do pożaru, zanotowali 27 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 40 zastępów straży pożarnej w obsadzie 156 strażaków.

28 listopada
Mrągowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego,

29 listopada
Sorkwity – strażacy udzielili pierwszej pomocy kobiecie , która uskarżała się na ból w klatce piersiowej, prowadzili wsparcie psychiczne i tlenoterapię do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu na miejscu kobieta został przewieziona na dalszą obserwację do szpitala.

Cierzpięty – zawalenie się dachu rozbieranej altany pod którą zginął przygnieciony mężczyzna,

30 listopada
Rosocha – usunięcie powalonego drzewa blokującego ruch na drodze powiatowej,

Mrągowo - stwierdzono zadymienie oraz obecność tlenku węgla w 2 mieszkaniach w budynku wielorodzinnym. Do zadymienia doszło w wyniku nieszczelności przewodu kominowego. Strażacy po stwierdzeniu obecności tlenku węgla ewakuowali 6 mieszkańców, wygasili w piecu, a następnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia. Wydano zalecenie nieużywania urządzeń grzewczych do czasu sprawdzenia przez kominiarza.

Krutyń – usunięcie powalonego drzewa z drogi wojewódzkiej 610

Piecki – samochód osobowy wpadł do rowu i leżał na dach, kierująca pojazdem nie odniósł obrażeń. Strażacy postawili pojazd na koła i odłączyli akumulator.

Stare Sady – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Jakubowo - usunięcie powalonego drzewa na drodze powiatowej,

[ub]Nibork[/u] – usunięcie powalonego drzewa z drogi krajowej nr 16

1 grudnia
Krutyń, Lisunie, Kosewo, Mikołajki, Jakubowo, Piecki, Lipowo, Rybno, Wierzbowo, Rosocha, Zgon, Dobry Lasek, Kosewo Górne, Poręby, Zełwągi, Stare Kiełbonki – w tych miejscach zastępy JRG Mrągowo oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu mrągowskiego prowadził działania zwiane z usuwaniem powalonych w wyniku intensywnych opadów śniegu drzew, konarów i gałęzi z dróg krajowych, wojewódzkich , powiatowych i lokalnych.

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,

2 grudnia
Krutyń - usunięcie niebezpiecznie pochylonego drzewa nad drogą wojewódzką,

bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages