Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Morsowali ze św. Mikołajem i potwierdzonym rekordem Guinnessa

2017-12-08 20:46:30 (ost. akt: 2017-12-10 12:12:43)
Mikołajkowe morsowanie to w Mrągowie już wieloletnia tradycja

Mikołajkowe morsowanie to w Mrągowie już wieloletnia tradycja

Autor zdjęcia: Mrągowski Klub Morsa

REKREACJA/// Jedni obchodzą Mikołajki w zaciszu domu, inni w zatłoczonej knajpie... 7 śmiałków z Mrągowskiego Klubu Morsa spotkało się natomiast 6 grudnia na tradycyjnej kąpieli. A było co świętować, bo mają na koncie rekord Guinnessa!

- Mikołajkowe morsowanie to już tradycja trwająca od kilku sezonów. Aby morsowanie nie stało się rutyną, staramy się w sposób humorystyczny urozmaicać nasze zimowe kąpiele - usłyszeliśmy od morsów odzianych głównie w charakterystyczne, świąteczne czapki.

I wszystko wskazuje na to, że w mijającym roku byli naprawdę grzeczni. Dokładnie 6 grudnia - jakby na zamówienie św. Mikołaja - otrzymali bowiem oficjalne potwierdzenie pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym ogólnopolskim morsowaniu. Wielu może czuć się zdziwionych, ponieważ mrągowianie do owej próby przystąpili w 2015 roku. Skąd takie opóźnienie?

- Wyzwanie miało charakter ogólnopolski, brało w nim udział wiele miast - mówi Anna Otkińska, biegaczka i członkini Klubu Morsa. - Każde z nich musiało spełnić określone warunki, m.in. sporządzić dokładną dokumentację całego przedsięwzięcia. Od listy uczestników biorących udział w biciu rekordu, przez fotorelację i film uwzględniający datę, kończąc choćby na pomiarze czasu czy temperatury wody - dodaje popularna "Atomówka".

Dopilnowanie formalności nie należało do rzeczy łatwych. Przedstawiciele Guinness World Records podchodzą bowiem do każdego szczegółu bardzo rygorystycznie. Wiele zaprzyjaźnionych z Mrągowem ekip, jak np. morsy ze Szczytna, mimo zebrania rzeszy miłośników kąpieli w przeręblach niestety poległo właśnie na detalach. Naszym morsom się jednak udało, przez co zostali wliczeni do oficjalnego podsumowania. W czasie próby, łącznie z nimi, w całej Polsce morsowało jednocześnie 3717 osób z 42 miast. "Cegiełkę" z Mrągowa stanowiło 67 osób, co bezapelacyjnie pobiło wszelkie wcześniejsze, lokalne rekordy notowane na jeziorze Czos.

Pełna treść artykułu w czwartkowym Kurierze Mrągowskim.
http://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages