Adepci sztuk walki z Marcinkowa nie zwalniają tempa

2017-12-11 17:52:50(ost. akt: 2017-12-11 17:01:21)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Za sportowcami z klubu LUKS Marcinkowo weekend pełen sportowych wrażeń. Młodzi adepci sztuk walki cały czas trenują i nie zwalniają tempa dodatkowo uczestnicząc w turniejach.
W sobotę 9 grudnia odwiedzili miejscowość Zabłudów. Tam uczestniczyli w Otwartym Turnieju Integracyjnym - zapasy i sumo dla wszystkich. Jak zawsze dali z siebie wszystko. W efekcie również i tym razem stanęli na podium. W mini zapasach pierwsze miejsce w kategorii do 49 kg zajął Ksawier Skol, podobnie jak Dawid Panuś w kategorii do 59 kg. Na trzecim miejscu byli Kacper Wyszyński w kategorii do 38 kg i Michał Jastrzębski w kategorii do 42 kg.

Walki sumo były równie zacięte i zwycięskie dla mrągowskich uczestników. Tu także pierwszy był Ksawier Skol, który zwyciężył w kategorii do 66 kg. Drugie miejsce zdobyła Kinga Romanowska w kategorii do 28 kg, a także Jakub Panuś w kategorii do 31 kg. Trzecie miejsca zajęli Grzegorz Stasiuk w kategorii do 40 kg i Antoni Kolankiewicz w kategorii do 40 kg. W efekcie, dzięki ogromnej woli walki młodych sportowców, cała drużyna zajęła zaszczytne 5 miejsce.

Równie intensywna była też niedziela (10.12), kiedy to w Lubawie odbyły się Otwarte mistrzostwa warmińsko-mazurskiego zrzeszenia LZS juniorów i mini zapasów w zapasach stylu klasycznym. Również i tym razem zawodnicy LUKS Marcinkowo nie wrócili z pustymi rękoma. Monika Romanowska w kategorii do 53 kg zajęła pierwsze miejsce i przywiozła złoty medal, natomiast Dawid Panuś w kategorii do 59 kg zdobył medal brązowy.