Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Policyjny chór śpiewem oddał cześć Ojczyźnie

2017-12-12 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-12 16:22:03)

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

„Bogurodzica”, „Pierwsza Brygada” i „Białe róże” – to utwory, które rozbrzmiały w Mrągowie za sprawą Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

W ubiegły piątek w CKiT Zodiak odbył się Koncert Edukacyjno-Patriotyczny pt. „Polska moja Ojczyzna” z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości pod patronatem burmistrza Mrągowa. Na sali widowiskowej zasiadły osoby, które chciały posłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu nietypowych pieśniarzy. Nietypowych, bo ubranych w galowe mundury policyjne i będących jednocześnie czynnymi funkcjonariuszami policji.

Zanim goście mogli usłyszeć policjantów, wysłuchali trzech utworów w wykonaniu laureatek Konkursu Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki", który odbył się 25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie. Na scenie wystąpiły kolejno Aleksandra Załęska, Katarzyna Końpa oraz Weronika Szewczak.

Potem już sceną zawładnęli policyjni wykonawcy. „Bogurodzica” „Pierwsza Brygada”, „Białe róże” – to utwory, które wtedy rozbrzmiały. Policjanci zaśpiewali łącznie kilkanaście utworów. Ich występ trwał blisko godzinę i zakończył się owacjami na stojąco. Wykonawcy zostali ciepło przyjęci przez mrągowską publiczność.

Dyrygentką chóru i opiekunem muzycznym jest Małgorzata Górska-Dubowik. Inicjatorem powstania samej formacji i jednocześnie jej aktywnym chórzystą jest nadkom. Marcin Danowski, komendant policji w Ostródzie. Chór działa pod patronatem komendanta wojewódzkiego.

To już drugi występ policjantów w Mrągowie. Pierwszy odbył się 22 stycznia br. Wtedy funkcjonariusze wykonali w kościele pw. świętego Wojciecha najpiękniejsze polskie i pod dyrekcja Joanny Jaskółowskiej ze Stowarzyszenia „...By Świat usłyszał”.

KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages