Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Dzielnicowy bliżej nas. Odblaskowa wizyta w Rydwągach

2017-12-22 08:00:00 (ost. akt: 2017-12-25 10:20:12)
Po spotkaniu dzielnicowy Banaś mieszkańców Rydwąg obdarował odblaskami.

Po spotkaniu dzielnicowy Banaś mieszkańców Rydwąg obdarował odblaskami.

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Z tego powodu mieszkańców sołectwa Rydwągi odwiedził asp. Łukasz Banaś.

Dzielnicowi realizując działania „Dzielnicowy bliżej nas” utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. Tak było i tym razem w Rydwągach. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w świetlicy wiejskiej, był miejscowy sołtys Adam Łowicki. Istotne jest także to, że udział w spotkaniu wziął też dzielnicowy tego rejonu - asp. Łukasz Banaś oraz mieszkańcy sołectwa.

— Zgromadzeni wspólnie diagnozowali zagrożenia w ich miejscu zamieszkania i szukali rozwiązań mogących wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa — relacjonuje mł. asp. Dorota Kulig. Rzeczniczka mrągowskiej policji zapewnia, że spotkanie było doskonałą okazją do przekazania sobie informacji dotyczących zagrożeń i problemów, jakie występują w sołectwie.

W Rydwągach rozmawiano również o zastosowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której celem jest ograniczenie liczby zdarzeń najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Asp. Banaś omówił aplikację Moja Komenda, która ułatwia kontakt z dzielnicowym. — Spotkania takie są niezmiernie ważne, ponieważ tylko ścisła współpraca może przynieść istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danej społeczności — mówi Dorota Kulig z KPP w Mrągowie.

Już po spotkaniu dzielnicowy wspólnie z sołtysem sprawdził właściwe oznakowanie posesji. — Prawidłowe oznakowanie posesji numerem porządkowym ma istotne znaczenie dla usprawnienia działań wszystkich podmiotów, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli — informuje mł. asp. Dorota Kulig. A dzielnicowy w trakcie objazdu obdarował przechodniów odblaskami, które są bardzo ważne dla osób poruszających się poza terenem zabudowanym po zmroku.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages