środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Oni też dzielili się opłatkiem

2017-12-24 08:00:00 (ost. akt: 2017-12-25 10:15:15)

Spotkanie wigilijno-opłatkowe to jedna z tradycyjnych uroczystości Polskiego Związku Niewidomych w Mrągowie, obchodzona — jak co roku — w grudniu.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła Lucyna Abramowska, prezes mrągowskiego koła PZN, która powitała wszystkich gości i podziękowała za przybycie. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych i wojewódzkich oraz członkowie innych organizacji społeczenych.

— Wigilia jest tradycją, którą wypełniamy od wielu wielu lat. To wielkie przeżycie dla naszych członków — mówi prezes Lucyna Abramowska. W tym roku w wigilii, która odbywała się w restauracji Smaki Mazur udział wzięło około pięćdziesiąt osób. Były wspólnie odśpiewane kolędy i pastorałki, występy dzieci z przedszkola Stokrotki oraz podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Na koniec przyszedł Mikołaj, który obdarował uczestników spotkania skromnymi upominkami.

Mrągowski oddział Polskiego Związku Niewidomych skupia aktualnie 98 osób dorosłych i czworo dzieci. Mottem ich wszystkich są słowa hymnu osób niepełnosprawnych: „Żyjemy tak jak inni, choć mamy wiele trosk, lecz nie jesteśmy winni, że nas tak wybrał los”. Prezes Abramowska przy każdej okazji podkreśla, że spotkania członków związku są dla nich bardzo ważne. Cieszą się wszyscy z możliwości kontaktu ze sobą. — Wzajemne wsparcie i pomoc, której udzielamy sobie jest dla nas bardzo ważne. Prowadzimy spotkania integracyjne, uroczystości to wszystko wzmacnia w nas poczucie wspólnoty — dodaje Lucyna Abramowska.

masz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages