Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kolędy w wykonaniu chóru Kamerton

2017-12-30 14:40:24 (ost. akt: 2018-01-11 12:14:40)

Autor zdjęcia: archiwum CKiT

KULTURA\\\ 13 stycznia o godz. 17. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Kamerton.

Mrągowski chór Kamerton tworzy 23. chórzystów młodych duchem. Chór funkcjonuje przy Centrum Kultury i Turystyki od 2007 roku, gdzie odbywą się próby dwa razy w tygodniu. Repertuar zespołu tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe czyli „muzyczny bukiet” z minionych lat. Chór Kamerton jest propozycją dla wszystkich, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko". W myśl tej zasady w programie najbliższego koncertu przewidziane są najbardziej znane i ukochane przez wszystkich kolędy i pastorałki. Wykonawcy zaskoczą też utworami mniej znanymi, ale doskonale oddającymi klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Lista wykonawców jest długa. Wystąpią panie: Janina Bladosz, Barbara Brońkowska, Zofia Brzozowska, Zofia Książek, Irena Otkińska, Urszula Wołkowicz i Jadwiga Zera (sopran), Regina Bawirsz, Ewa Głowacka, Barbara Kozłowska, Barbara Morawska i Barbara Zalewska (alt) oraz panowie: Józef Łuński, Edward Orzech, Henryk Sienkiewicz, Zbigniew Zdanowicz i Zdzisław Ziarkowski.
Realizatorem dźwieku jest Mariusz Otkiński, a za światła odpowiada Waldemar Dyczkowski. Dyrygentem jest Justyna Zapała, instruktorka ds. muzyki i organizacji imprez CKiT.

redakcja

fot. archiwum CKiT
Występ chóru Kamerton doskonale odda klimat świąt Bożego Narodzenia

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages