środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Strażackie podsumowanie tygodnia: osiem interwencji

2018-01-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-02 17:30:10)
W drugi dzień świąt w Użrankach kobieta uderzyła autem w drzewo. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W drugi dzień świąt w Użrankach kobieta uderzyła autem w drzewo. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Autor zdjęcia: Sebastian Miciński/KP PSP Mrągowo

W ostatnim tygodniu 2017 r. strażacy z powiatu mrągowskiego interweniowali osiem razy. W tym czasie były dwa pożary, pięć miejscowych zagrożeń i jeden alarm fałszywy. W działaniach udział wzięło 21 zastępów w obsadzie 85 strażaków.

25 grudzień
Mrągowo — zastępy z JRG Mrągowo brały udział w działaniach związanych usuwaniem skutków kolizji drogowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych. Nikt z podróżujących pojazdami nikt nie odniósł obrażeń.

26 grudzień
Użranki — zastępy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji prowadziły działania po uderzeniu samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżowała kobieta, która odniosła obrażenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz udzielili pierwszej pomocy kobiecie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do szpitala. Działania prowadzone przez straż trwały ponad dwie godziny.

28 grudzień
Dłużec — strażacy OSP Piecki przy pomocy pomp wypompowywali wodę z rozlewiska, która zalewała drogę i uniemożliwiała dojazd do kilku posesji.
Sorkwity — dwa zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji brały udział w działaniach związanych z wypadkiem drogowym na drodze krajowej nr 16 w okolicach stacji paliw w Sorkwitach. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe, dwie osoby zostały ranne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z elementów konstrukcyjnych pojazdów oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania trwały ponad trzy godziny.

29 grudzień
Mrągowo — dwa zastępy JRG Mrągowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja brały udział w działaniach zwianych z kolizją dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione na obserwacje do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania, oraz odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach.
Mrągowo — pożar plastikowego pojemnika do selektywnej zbiórki makulatury.

30 grudzień
Mrągowo — alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego,
Szestno — dwa zastępy JRG Mrągowo, OSP Szestno, Użranki i Wyszembork zostały zadysponowane do pożaru na terenie byłej suszarni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kilku miejscach palą się składowane śmieci na łącznej powierzchni około 100 m2. Strażacy ugasili palące się śmieci przy pomocy dwóch prądów gaśniczych wody.

W 2017 roku na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 173 pożary, 526 miejscowych zagrożeń i 77 alarmów fałszywych. Stanowi to o 79 zdarzeń mniej niż w 2016 roku. Wówczas odnotowano 206 pożarów, 606 miejscowych zagrożeń i 43 alarmy fałszywe.

przekazał
bryg. Jarosław JakubikCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages