Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

38-latek stracił prawo jazdy, pędził "setką" przez Rydwągi

2018-01-03 11:52:39 (ost. akt: 2018-01-03 13:35:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Na trzy miesiące prawo jazdy kat. ABC stracił 38-letni kierowca, który jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

We wtorek 2 stycznia policjanci z mrągowskiej "drogówki" tuż przed godziną 19. zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jakie obowiązuje w miejscowości Rydwągi. Kierowca stracił na trzy miesiące włoskie prawo jazdy kat. ABC. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 400 złotych.

Przypominamy, że w maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców.
W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

— Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem — mówi mł. asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages