Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Mrągowscy policjanci podsumowali rok

2018-01-12 14:27:42 (ost. akt: 2018-01-12 15:28:32)
Symboliczne statuetki od starosty otrzymali "Przyjaciele Powiatu Mrągowskiego"

Symboliczne statuetki od starosty otrzymali "Przyjaciele Powiatu Mrągowskiego"

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

W Urzędzie Miejskim w Mrągowie odbyła się roczna odprawa podsumowująca wyniki pracy policji powiatu mrągowskiego za rok 2017. W odprawie uczestniczył komendant wojewódzki insp. Tomasz Klimek.

Odprawa roczna była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu mrągowskiego za rok 2017. Oprócz kierownictwa warmińsko-mazurskiej policji – insp. Tomasza Klimka, mł. insp. Andrzeja Skola, komendanta powiatowego oraz jego I zastępcy podinsp. Roberta Wierciszewskiego, udział w odprawie wzięli naczelnicy komórek organizacyjnych komendy powiatowej i poszczególni kierownicy i pracownicy cywilni.

Wśród zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli także zastępca burmistrza Mragowa Tomasz Witkowicz, burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, wójt gminy Piecki Agnieszka Kurczewska, wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński, wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski, a także Bogusława Pidsudko-Kaliszuk, prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.

Naczelnicy podsumowywali działania poszczególnych pionów. Komendant Andrzej Skol podziękował za współpracę lokalnym samorządowcom i prokuraturze oraz funkcjonariuszom i pracownikom za wkład wniesiony w uzyskane, dobre efekty. Podkreślił, że uzyskanie tak dobrych wyników było możliwe również dzięki zaangażowaniu społecznemu i dobrej współpracy z innymi instytucjami w procesie zapobiegania przestępstwom i ich wykrywaniu.

Do podziękowań dołączył się również Antoni Karaś, starosta mrągowski, który w dowód uznania wręczył statuetki „Przyjaciel Powiatu Mrągowskiego”. Symboliczne łabędzie otrzymali obaj komendanci oraz Bogusława Pidsudko-Kaliszuk z Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.

Insp. Tomasz Klimek podkreślił, że aż 89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym, co jest zasługą policjantów i codziennie pełnionej służby. Spada przestępczość kryminalna. poprawia się również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak podkreślił komendant wojewódzki ten sukces był możliwy głównie dzięki zwiększeniu liczby policjantów na drogach, co nie zwalnia funkcjonariuszy z kontynuowania wytężonej pracy.

źródło: KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages