Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W powiecie mrągowskim orkiestra zagrała na rekord!!!

2018-01-16 20:00:00 (ost. akt: 2018-01-16 20:45:18)
W Mikołajkach udało się w tym roku zebrać blisko 27 tys. zł

W Mikołajkach udało się w tym roku zebrać blisko 27 tys. zł

Autor zdjęcia: CK Kłobuk

W niedzielę 14 stycznia w powiecie mrągowskim grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I to jak grała! W sztabach w Mrągowie i Mikołajkach pobito rekordy sprzed roku. Świetnie wypadły też Piecki, które zbierały dla sztabu w Rucianem-Nidzie.

W Sorkwitach była muzyka, dobra zabawa i sporo uśmiechu. Zbiórkę pieniędzy zorganizowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i strażacy z OSP w Sorkwitach. Udało im się zebrać 805 złotych (z puszek). — Mieszkańcy uczestniczyli w naszej akcji bardzo chętnie. Mróz na dworze trochę mógł popsuć nam frekwencje, ale w remizie mieliśmy bardzo ciepło — zapewnia Marta Kopaniec, prezes OSP w Sorkwitach.

Na ulicach Mikołajek już od godz. 9 rano kwestowało 30 wolontariuszy, a wśród nich uczniowie mikołajskich szkół. Od rana odbywał się Halowy Turniej Piłki Nożnej „Bez Napinki”, zorganizowany przez MKS Kłobuk Mikołajki. Po południu do akcji włączyły się również mikołajskie Morsy. Główne wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy miały miejsce w Centrum Kultury Kłobuk. Na scenie zaprezentowały się najbardziej uzdolnione dzieci i młodzież z gminy Mikołajki. Finał Wielkiej Orkiestry swoimi występami uświetniły też zespoły The Elvis Presley Show oraz mrągowski Blues 4 Cash, a w ramach akcji Agnieszka Politewicz rozpoczęła godzinny trening fitness „Trenuj dla WOŚP”.

— Oprócz koncertów odbyły się także licytacje, kiermasz słodkości oraz grill.Imprezę zakończyliśmy o godz. 21. „Światełkiem do nieba” — relacjonuje Justyna Kucharczyk, szefowa mikołajskiego sztabu. W tym roku w Mikołajkach udało się tam uzbierać 26.555,43 zł.

Dwanaście miesięcy temu w Mrągowie udało się zebrać 70 tys. zł. Wydawałoby się, że to kwota nie do przebicia, tymczasem po zliczeniu tegorocznej kwesty (razem z puszkami z Sorkwit) sztab w mieście powiatowym zebrał jeszcze więcej. — Tak, znowu pobiliśmy rekord! Dzięki pracy 180 wolontariuszy, licytacji, loterii, zaangażowaniu Biblioteki Miejskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, CF Mrągowo, Mrągowskim Morsom, a także innym wydarzeniom odbywającym się w ramach 26. finału zebraliśmy 72 705,40 zł — mówi dumny Robert Wróbel, szef mrągowskiego sztabu.

Poza Mrągowem tamtejsi wolontariusze zbierali pieniążki w Sorkwitach, Kozłowie, Choszczewie, Stanclewie, Warpunach, Zyndakach, Wyszemborku, Bożym, Bożej Wólce, Wilkowie i Świętej Lipce. — Każdy z wolontariuszy otrzyma od nas pisemne podziękowania, ale już teraz na łamach Kuriera Mrągowskiego chciałbym wszystkim podziękować z całego serca. Bez Was to by się nie udało! Dziękuję!

Wielka Orkiestra po raz kolejny zagrała też w Pieckach. Tamtejsi wolontariusze, podobnie jak w latach poprzednich, zbierali dla sztabu w Rucianym-Nidzie. Organizatorem finału w Pieckach był miejscowy GOKSiR. Po podsumowaniu kwoty, którą udało się uzbierać m.in. podczas licytacji i występów artystycznych okazało się, że konto fundacji WOŚP zasilone zostanie sumą 5 818, 37 zł.

Gdyby tak dodać ten wynik do pozostałych pieniędzy uzbieranych na terenie powiatu mrągowskiego wyszłoby, że jego mieszkańcy byli w tym roku niezwykle hojni. Po podsumowaniu wychodzi nam ponad 100 tysięcy. Jesteście naprawdę wielcy!

http://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages