Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Miasto zapowiada inwestycje na 2018 rok!

2018-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-16 16:49:09)
Jedną z ubiegłorocznych inwestycji było doświetlenie przejść dla pieszych

Jedną z ubiegłorocznych inwestycji było doświetlenie przejść dla pieszych

Burmistrz Otolia Siemieniec zapowiada szereg inwestycji na 2018 rok. Wśród nich jest nie tylko „dozbrojenie” amfiteatru, ale też m.in. zagospodarowanie Parku im. Gen. W. Sikorskiego.

Jak informuje Urząd Miasta w minionym roku udało się zakończyć w Mrągowie wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. — Do najważniejszych należy zaliczyć przebudowę dolnej płyty boiska stadionu miejskiego za 1,6 mln zł, budowę, przebudowę oraz remonty wielu dróg w mieście na łączną kwotę blisko 4,5 mln zł, remont nawierzchni chodników przy ul. Kopernika, Grunwaldzkiej oraz Piaskowej, rewitalizację podwórek w śródmieściu,a także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego przez doświetlenie przejść dla pieszych na drogach gminnych oraz drodze krajowej przy ul. Wojska Polskiego oraz zadania Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego — wylicza burmistrz Otolia Siemieniec.

Według deklaracji również w tym roku miasto nie rezygnuje z działań inwestycyjnych. Urzędnicy chcą wykorzystywać środki z UE, w ramach RPO. Efektem tego ma być adaptacja budynku po byłym magazynie uzbrojenia na budynek Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej (3,6 mln zł), powstanie Mazurskiej Pętli Rowerowej (4,5 mln zł), termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 (3,2 mln zł) oraz remont w budynku i przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej Nr 4 (740 tys. zł). Kolejne planowane inwestycje to Cyfrowe Mazury – informatyzacja, która ma pochłonąć 700 tys. zł, zagospodarowanie terenu Parku im. Gen. W. Sikorskiego na cele turystyczno-rekreacyjne (3 mln zł), a także zakończenie budowy pierwszego i budowa drugiego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kolejowej (z dofinansowaniem z programu rządowego 2,3 mln zł) i adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 16 na Klub „Senior +”.

Z zapowiedzi miasta mieszkańcy mogą liczyć na inwestycje drogowe i nie tylko. — Obserwujemy duże zainteresowanie inwestorów zakupem działek w Mrągowie — mówi Otolia Siemieniec. W 2017 roku działki inwestycyjne przy ul. Przemysłowej, Towarowej i Okulickiego zyskały nowych właścicieli. Są wśród nich zarówno lokalni przedsiębiorcy jak i inwestorzy zewnętrzni, którzy zdecydowali się przenieść swoją produkcję do Mrągowa. Już wkrótce w mieście powstanie m.in zakład zajmujący się produkcją maszyn i zespołów sortowniczych z niemieckim kapitałem. — Cieszę się, że markę „Mrągowo the best country to invest” potwierdzają sami przedsiębiorcy, a mieszkańcy mają większą ofertę pracy w Mrągowie — mówi Otolia Siemieniec, burmistrz miasta.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages