Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Zaświeć przykładem, zdobądź główną nagrodę

2018-01-28 12:40:01 (ost. akt: 2018-01-28 11:53:40)

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” policja realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Z tej okazji ogłoszony został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Zwycięzca konkursu dostanie 1500 złotych nagrody.

Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków”, zainicjowanego przez polską policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

- Marzeniem chyba nas wszystkich jest, aby każdy dzień był dniem odblasków, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na polskich drogach. W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień się staje coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania - mówi Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji.

W ramach działań ogłoszony został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Do 31 maja br. przedszkola, które chcą wziąć dział w konkursie muszą przesłać swoje projekty na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

31 sierpnia ogłoszona zostanie lista laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji o wartości 1500 zł oraz trzy wyróżnienia o wartości tysiąca złotych.

- Mamy nadzieję, że przedszkolaki zarażą swoimi pomysłami na projekt odblasku rodziców, dziadków i rodzeństwo. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich pieszych do używania elementów odblaskowych - dodaje rzecznik KPP w Mrągowie.

Regulamin konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages