Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażackie podsumowanie: tym razem bez pożarów w powiecie

2018-01-31 19:46:56 (ost. akt: 2018-01-31 19:55:46)

Autor zdjęcia: M. Kozakiewicz

Mrągowscy strażacy mają za sobą kolejny tydzień pracy. W okresie od 22 do 28 stycznia obyło się bez pożarów. Zanotowano natomiast dziewięć zdarzeń, w tym cztery zagrożenia miejscowe i pięć fałszywych alarmów.

W minionym tygodniu w działaniach brało udział 29 zastępów straży pożarnej w łącznej obsadzie 90 strażaków.

22 stycznia
Mikołajki – dwukrotnie alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

23 stycznia
Mrągowo – kolizja dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 59. Strażacy zabezpieczyli spływające na pobocze płyny eksploatacyjne z uszkodzonych pojazdów oraz pomogli w kierowaniu ruchem drogowym.

Mrągowo, ul. Olsztyńska – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Ratownicy KP PSP w Mrągowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie uczestniczącej w zdarzeniu oraz pomagali w kierowaniu ruchem drogowym.

24 stycznia
Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

Trasa Mrągowo–Szestno – na drodze wojewódzkiej nr 591 samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym.

Stawek, gm. Mikołajki – na drodze dojazdowej z Mikołajek samochód osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.

Lembruk, gm. Mrągowo – pod numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który zjechał do rowu. Osoba zgłaszająca zdarzenie przejeżdżała tą drogą, nie zatrzymała się, z tego powodu nie udzieliła dodatkowych informacji. Strażacy udali się pod wskazane miejsce, jednak nie znajdował się tam już żaden pojazd.

25 stycznia
Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

Przygotował:
st. sekc. Krystian Nadolny

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages