Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Kto SuperSołtysem roku? Tłoczno zrobiło się w czołówce

2018-02-09 13:20:00 (ost. akt: 2018-03-09 21:05:48)
Laureaci plebiscytu z ubiegłego roku. Jedna wielka sołecka rodzina

Laureaci plebiscytu z ubiegłego roku. Jedna wielka sołecka rodzina

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rozkręca się nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2018 roku. Po tygodniu głosowania mamy już pierwszych liderów klasyfikacji, ale wciąż daleko do jej rozstrzygnięcia. Przypominamy, że głosować na swojego sołtysa możecie do 9 marca.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na Najpopularniejszego Sołtysa.
Tytuł Super Sołtysa 2018 Powiatu Mrągowskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Ilość głosów jest o tyle ważna, że może pomóc wywalczyć tytuł Super Sołtysa 2018 Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz plebiscyt kończy się na dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.

Grunt to mieć kontakt z mieszkańcami
Beata Bulak jest dowodem na to, że sołtysem nie musi być mężczyzna. Pani sołtys z sołectwa Głogno (gmina Piecki) funkcję przejęła po sołtysie, który się wyprowadził. Została postawiona przed faktem dokonanym, ale to było wyzwanie, które, jak sama ocenia, potrafiła zrealizować. — Wcześniej wydawało mi się, że nie mam dobrego kontaktu z ludźmi — śmieje się sołtyska z Głogna. — Na szczęście okazało się, że potrafię złapać kontakt z mieszkańcami sołectwa.

Za jej kadencji udało się „postawić na nogi” wiejską świetlicę, z której korzystają dzieci z Głogna i Rutkowa. Szczególnie w tej drugiej miejscowości jest ich (dzieci) sporo. Zajęcia na świetlicy odbywają się cyklicznie. Mieszkańcom sołectwa z dodatkową pomocą przyszedł GOPS w Pieckach. Zajęcia prowadzi pracownica tej placówki i chyba są one ciekawe, ponieważ dzieci chętnie na nie uczęszczają. — Nie każdego rodzica stać na dodatkowe zajęcia, a ja uważam, że dziecko posiadające jakiś talent, powinno mieć stworzone choć minimalne warunki do rozwijania go — uważa sołtys Beata Bulak.

Liderem klasyfikacji po tygodniu głosowania był Robert Ciołek z sołectwa Zalec, gmina Mrągowo. On też ma za sobą niepełną kadencję. Ta jest druga, ale nie miał problemu z zostaniem sołtysem ponownie. Czas, który spożytkował dla swojego sołectwa za pierwszej kadencji wystarczył, by przekonać do siebie mieszkańców.
W sołectwie, któremu „przewodzi” Robert Ciołek także jednym z priorytetów była wiejska świetlica. Zadań przed nimi i przed mieszkańcami Zalca jest jeszcze wiele. W pierwszej kolejności ma to być kanalizacja, której brakuje. Ale z takim sołtysem powinno być im łatwiej. Tym bardziej, że sam zainteresowany nie zamierza pchać się wyżej.

W ubiegłym roku w głosowaniu czytelnicy Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego. W naszym konkursie wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). W powiecie mrągowskim najwięcej głosów otrzymała Barbara Kotlińska z Sorkwit. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Przekonamy się mniej więcej za miesiąc.

Za co cenicie swojego sołtysa? Napiszcie do nas: mragowo@gazetaolsztynska.pl

http://gazetaolsztynska.pl/490132,Regulamin-Plebiscytu-na-Super-Soltysa-2018.html/

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages