środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

To badanie może uratować twoje życie

2018-02-09 12:29:17 (ost. akt: 2018-02-09 12:36:56)
Bezpłatne badanie piersi już 7 października w Baboszewie. To wyjątkowa okazja dla mieszkanek naszego powiatu

Bezpłatne badanie piersi już 7 października w Baboszewie. To wyjątkowa okazja dla mieszkanek naszego powiatu

Bezpłatne badania mammograficzne będą możliwe w dniach 21-22 lutego w Mrągowie. Kobiety powinny jednak pamiętać, by wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod wskazanym numerem.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat
Niespełna 39,4 % uprawionych Polek zgłosiło się w ubiegłym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). PAMIĘTAJ: Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Kobiety udające się na badania powinny się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mammobus będzie dostępny w dniach 21-22 lutego na Placu Józefa Piłsudskiego w Mrągowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages