środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Strażackie podsumowanie: trzy wyjazdy do pożaru sadzy w kominie

2018-02-12 11:43:11 (ost. akt: 2018-02-12 14:50:21)
Strażacy działali m.in. przy wypadku, który zdarzył się 8 lutego przy ul. Młodkowskiego w Mrągowie

Strażacy działali m.in. przy wypadku, który zdarzył się 8 lutego przy ul. Młodkowskiego w Mrągowie

Autor zdjęcia: Mariusz Krzyszkowski/PSP Mrągowo

W tygodniu od 5 do 11 lutego na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali osiem zdarzeń. Cztery razy wyjeżdżali do pożarów, dwa razy do fałszywego alarmu. Pozostałe interwencje dotyczyłī miejscowych zagrożeń.

W działaniach brało udział 21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 73 strażaków.

5 lutego
Brejdyny — strażacy z OSP Piecki ugasili pożar palącej się sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego.

6 lutego
Brodzikowo — strażacy z JRG Mrągowo, OSP Szestno i Wyszembork zostali zadysponowani do pożaru w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się sadze w przewodzie kominowym. Dodatkowo w pomieszczeniach stwierdzono obecność tlenku węgla. Strażacy wygasili w piecu, przy pomocy piasku ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenia w których występował tlenek węgla. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Stwierdzono niewielkie pęknięcia komina, zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza.

Mrągowo — alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu

8 lutego
Mrągowo — samochód osobowy uderzył bokiem w przydrożne drzewo. W momencie przybycia zastępów JRG Mrągowo, poszkodowany kierowca znajdował się w karetce pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz pomagali policji w kierowaniu ruchem wahadłowym do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych.

Mikołajki — alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

10 lutego
Mrągowo — pożar komory silnika samochodu osobowego został ugaszony przy pomocy gaśnic proszkowych przez właściciela i przygodnych kierowców. Strażacy odłączyli akumulator oraz usunęli pojazd z drogi na pobliski parking.

Mikołajki — pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Po sprawdzeniu przy pomocy mierników wielogazowych stwierdzono w budynku obecność tlenku węgla. Pożar został ugaszony przy pomocy piasku , a pomieszczenia przewietrzone. Zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza. W działaniach brały udział zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki.

11 lutego
Mrągowo — siłowe otwarcie drzwi do mieszkania w celu udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego osobie znajdującej się wewnątrz.

przekazał
bryg. Jarosław JakubikCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages