Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Siłownia plenerowa i nowy plac zabaw powstaną w Mrągowie

2018-02-18 18:50:15 (ost. akt: 2018-02-18 19:11:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Miasto Mrągowo złożyło wniosek o dofinansowanie budowy nowego placu zabaw oraz siłowni plenerowej w miejscu obecnie istniejącego placu zabaw przy ul Królewieckiej. Planowany koszt inwestycji to 150 tys. zł, z czego 1/3 stanowić ma dofinansowanie w ramach Programu OSA.

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ciągu dwóch lat trwania programu Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na jego realizację 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 tysiące ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

źródło: UMM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages