Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Walentynkowych róż już nie było. Był za to "Różal"!

2018-02-16 15:11:42 (ost. akt: 2018-02-16 16:36:05)
Ekipa wojowników pod wezwaniem Marcina "Różala" Różalskiego

Ekipa wojowników pod wezwaniem Marcina "Różala" Różalskiego

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

SPORTY WALKI/// Chwilę po dniu zakochanych, 15 lutego, swoje święto mieli miłośnicy ostrego wycisku. Na otwarciu nowej siłowni w Mrągowie pojawili się przedstawiciele sportów walki z najróżniejszych stron Polski, na czele ze słynnym Marcinem "Różalem" Różalskim.

Jeden z ciekawszych polskich ekspertów od stójki ostatnich lat (mający na swym koncie wiele spektakularnych bitew m.in. w boksie tajskim i K-1), znany szerszej publiczności z powodu solidnych występów dla federacji KSW, poprowadził dla przeszło 20-osobowej grupy seminarium szkoleniowe.

- Wydarzenie zostało zorganizowane w znacznej mierze przez Daniela i Paulę Lewakowskich, sympatyków sportów walki, do których należy nowopowstałe miejsce. Było naprawdę solidnie. Cieszę się, że zaufali również i nam, pomagając mocno przy organizacji kolejnej edycji Pucharu Mazur - mówi Tomasz Kalinowski, szkoleniowiec Arrachion Mrągowo.

Miejscowi wojownicy nie byli jednak jedynymi, którzy tego dnia stawili się na mrągowskiej sali treningowej.

- Seminarium było poświęcone akcjom na tzw. "biegu wstecznym", czyli wszelkie kombinacje, którymi można zaskoczyć przeciwnika podczas cofania się - mówi Jakub Kolenda z Orzysza. - Jak przystało na K1, pojawiły się więc widowiskowe "podcinki", obrotówki na wątrobę i głowę, zejście z linii ciosu wraz z obejściem i adekwatną kontrą. Wszystko zakończone kopnięciami, z których "Różal" jest dobrze znany. Marcin podkreślał jednak jednocześnie, by się nie zamykać na utarte schematy i nie bać się korzystać z własnej inwencji twórczej. Trening z tak doświadczonym gladiatorem był dla mnie cennym doświadczeniem. Z wielu z zaprezentowanych przez niego rzeczy będę korzystał podczas swoich dalszych treningów - podsumowuje orzyszanin.

Dla wspomnianego Marcina Różalskiego trening w Mrągowie był "aktywnym wypoczynkiem" wpisującym się w przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sprawdzianu. 13 kwietnia, podczas gali DSF Kickboxing Challenge 14, "Różal" zmierzy się na warszawskim Torwarze ze światową legendą - Jerome Le Bannerem.

Kamil Kierzkowski
http://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages