Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Kto okaże się Najpopularniejszym Sportowcem Roku? Ostatnie godziny głosowania!

2018-03-04 08:23:36 (ost. akt: 2018-03-05 09:20:22)

Autor zdjęcia: archiwum Kuriera

VIII Mrągowska Gala Sportu, na której poznamy m.in. Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa, już za kilka dni. Tymczasem nasze głosowanie kończy się dosłownie za chwilę. W niedzielę 4 marca o godz. 23.59.

O miano Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa 2017 ubiega się w tym roku 10 zawodników zgłoszonych przez kluby, szkoły i stowarzyszenia sportowe działające w Mrągowie. Zwycięzcę plebiscytu poznamy podczas Mrągowskiej Gali Sportu, która odbędzie się 9 marca o godz. 18. Poniżej prezentujemy sylwetki.

Mateusz Gigielewicz, kolarstwo górskie — uprawia żeglarstwo od 6 roku życia. W tym czasie zdobył tytuł Mistrza Polski do lat 9 w klasie Optymist oraz wiele innych osiągnięć w tej dziedzinie sportu. Kolarstwo MTB trenuje od 2 lat i tu również osiąga bardzo dobre wyniki. Zawodnik zgłoszony przez Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe.
Wyślij sms o treści km.nsm.1 pod nr 71051.

Maciej Głogowski, kolarstwo górskie — uczeń VI klasy SP nr 4 w Mrągowie, uprawia kolarstwo od lat 4, jeden z najzdolniejszych zawodników makroregionu w kolarstwie górskim. Medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim szkółek kolarskich, Mistrz Województwa szkół podstawowych i zwycięzca wielu
wyścigów kolarskich na terenie całego kraju.
Wyślij sms o treści km.nsm.2 pod nr 71051.

Kinga Jankowska, kajakarstwo — od 9 lat trenuje kajakarstwo klasyczne w KS „Baza”. Pierwszy medal Mistrzostw Polski zdobyła w 2011 roku w kategorii dzieci. W latach 2011-2013 wraz z klubową koleżanką kilkukrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski. W 2013 roku zdobyła również indywidualnie srebrny medal w kat. K-12000m. W 2016 roku reprezentowała Polskę w Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech, a w ubiegłym sezonie na Międzynarodowych Zawodach Kajakowych dla Juniorów na Słowacji. W 2017 roku startowała na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie zajęła VIII miejsce oraz trzy razy stawała na podium Mistrzostw Polski w Kajakarstwie.
Wyślij sms o treści km.nsm.3 pod nr 71051.

Nadia Kulik, windsurfing — rozpoczęła trenowanie windsurfingu w 2016 roku i od razu wyrosła na liderkę najmłodszej grupy deskarskiej w klubie. Wyniki w 2017 roku potwierdziły jej zdecydowaną dominację wśród najmłodszych deskarek. W 2017 roku zajęła dwa równorzędne miejsca w Pucharze Polski w dwóch konkurencjach: BIC Techno 4.0 i 5,8. Gdyby skupiła się na jednej klasie wygrałaby Puchar Polski z dużą przewagą nad konkurentkami. Dominację potwierdziła zdecydowanym zwycięstwem w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w kl. BIC Techno 5,8.
Wyślij sms o treści km.nsm.4 pod nr 71051.

Amelia Linowska/Julia Chmiel, żeglarstwo — załoga KS „Baza”, żeglująca w sezonie 2017 na łódce kl. L’Equipe. Załoga Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego. Amelia i Julia są podopiecznymi trenerki Agnieszki Stefańskiej, pod której opieką żeglowały i startowały w 2017 roku.
Wyślij sms o treści km.nsm.5 pod nr 71051.

Dawid Litwinek, windsurfing — przygodę z żeglarstwem rozpoczął we wrześniu 2013 roku. Od początku związany z windsurfingiem i klasą Techno 293. Wielokrotnie startował w regatach rangi międzynarodowej (ME, MŚ). Godnie reprezentował region mrągowski na imprezach sportowych w kraju, gdzie wielokrotnie zajmował miejsca na podium. Od sierpnia 2017 roku jest zawodnikiem olimpijskiej klasy RS:X.
Wyślij sms o treści km.nsm.6 pod nr 71051.

Maciej Parzych, kolarstwo górskie — uczeń klasy VI SP nr 4 w Mrągowie. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Szkółki Kolarskiej Mrągowo. Wielokrotny zwycięzca wyścigów kolarskich naszego makroregionu. Kolarstwo uprawia od 6 lat.
Wyślij sms o treści km.nsm.7 pod nr 71051.

Bartosz Samul, kolarstwo — kolarstwo uprawia od 8 lat, członek kadry wojewódzkiej w kolarstwie szosowym i górskim. Wielokrotny medalista mistrzostw województwa w kolarstwie górskim, jeden z najlepszych zawodników tej dyscypliny sportowej w makroregionie. Uczeń klasy II Gimnazjum nr 4 w Mrągowie.
Wyślij sms o treści km.nsm.8 pod nr 71051.

Cezary Sternicki, żeglarstwo lodowe — przygodę z żeglarstwem wodnym rozpoczął na żaglówce kl. Optimist w wieku 11 lat. W porównaniu do swoich klubowych kolegów, którzy zaczynali żeglować, gdy mieli 7 lat, jest to dosyć późny okres. Przez pierwszy sezon pływał w grupie C, dla początkujących. Po roku przeszedł do bardziej zaawansowanej grupy B, w której przepływał dwa sezony, po czym trener uznał, że jest już gotowy na starty w najbardziej zaawansowanej grupie A, w której również żeglował dwa sezony. Najbardziej udanym sezonem dla niego był 2016/2017, w którym wygrał wszystkie ogólnopolskie imprezy, z wyjątkiem Mistrzostw Polski, podczas których pojawiły się problemy sprzętowe. Zdobył jednak Wicemistrzostwo Polski w kl. Ice Optimist. Zdobył także brązowy medal Mistrzostw Świata w tej klasie. Obecnie ze względu na wiek Czarek zmienił klasę Ice Optimist na DN, w której będzie ścigał się sezonie 2017/2018.
Wyślij sms o treści km.nsm.9 pod nr 71051.

Adrian Urbanowicz, koszykówka — obrońca drużyny juniorów KS „AS” Mrągowo, kapitan zespołu, trenuje w klubie od 6 lat. Klubowy Mistrz Województwa Kadetów z 2015 i 2017 roku, Wicemistrz Województwa w rozgrywkach SZS w latach 2015-2016, zadebiutował w wieku 16 lat w III lidze mężczyzn w sezonie 2017/2018.
Wyślij sms o treści km.nsm.10 pod nr 71051.

Głosowanie polega na:
wysłaniu sms-a o treści km.nsm.x, gdzie X to numer przypisany konkretnemu sportowcowi. Liczba głosów przyznana kandydatowi za każdą wiadomość sms wysłaną na niego jest zależna od ceny wiadomości sms, która została wysłana przez głosującego. Koszt każdej wiadomości sms i liczba głosów, która jest przyznana kandydatowi za wysłanie sms-a za daną cenę wynika z poniższego zestawienia:
71051 km.nsm 1,23 zł z VAT 10 pkt.
72051 km.nsm 2,46 zł z VAT 30 pkt.
73601 km.nsm 3,69 zł z VAT 50 pkt.

Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów.
Ogłoszenie wyników Plebiscytu odbędzie się w Mrągowie podczas VIII Mrągowskiej Gali Sportu, która odbędzie się w Centrum Kultury i Turystyki (początek Gali o godz. 18.00).

Wyniki zostaną opublikowane na łamach „Kuriera Mrągowskiego” oraz na stronie internetowej www.mragowo.wm.pl.

Pełny regulamin jest udostępniony pod adresem www.gazetaolsztynska.pl.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages