Sukcesy młodych zapaśników

2018-02-19 16:01:15(ost. akt: 2018-02-19 16:19:54)
Ksawier Skol zdobył tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii 54 kg

Autor zdjęcia: archiwum klubu

17 lutego w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Zapasach, na których dobrze spisali się reprezentanci klubu sportowego LUKS Marcinkowo i Arrachion Mrągowo.
Tego dnia w Zespole Szkól i Placówek Oświatowych odbyły się dwie imprezy — mistrzostwa województwa kadetów i juniorów w stylu klasycznym pod patronatem starosty lidzbarskiego oraz w mini zapasy o puchar burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

W tym drugim udział wzięli reprezentanci klubu sportowego LUKS Marcinkowo i Arrachion: Ksawier Skol i Antoni Kolankiewicz. Również i tym razem młodzi sportowcy nie zawiedli swoich kibiców, a ich ciężka praca popłaciła. Dzięki dwugodzinnym treningom odbywającym się trzy razy w tygodniu zajęli zaszczytne miejsca na podium. Antoni Kolankiewicz zajął II miejsce w kategorii wagowej 42 kg. Natomiast Ksawier Skol wywalczył złoto w kategorii 54 kg i tym samym zdobył tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wyniki drużyny, która na co dzień trenuje pod okiem Witolda Sanko były tak dobre, że dały jej III miejsce w klasyfikacji klubowej. Po raz kolejny młodzi zapaśnicy z Marcinkowa udowodnili, że sportowa praca wymagająca dużych poświęceń przynosi efekty, a rozwijanie tej pasji podnosi sprawność fizyczną i hartuje ducha.