Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uczeń I LO najlepszy w konkursie recytatorskim

2018-02-21 12:33:43 (ost. akt: 2018-02-21 16:54:37)

Autor zdjęcia: archwium szkoły

Uczeń I LO w Mrągowie Piotr Zapert zajął I miejsce w czwartej edycji konkursu recytatorskiego „Polska poezja XX i XXI wieku”.

Konkurs, którego organizatorem był Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie, miał zasięg wojewódzki. Celem konkursu było ukazanie piękna języka polskiego, kształtowanie języka, wyobraźni i popularyzacja polskiej poezji XX i XXI wieku.

Do konkursu przystąpiło łącznie 27. uczestników, którzy wystartowali w dwóch kategoriach — poezja śpiewana i recytacja. I LO reprezentowały Wiktoria Sękiel i Maja Trelińska — uczennice Agnieszki Kiślak oraz Piotr Zapert — uczeń Małgorzaty Zielińskiej. Cała trójka zaprezentowała wysoki poziom kultury języka, a interpretacje wybranych tekstów poetyckich były dojrzałe i interesujące.

Jury przyznało Piotrowi Zapertowi I miejsce za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Ktoś kogo obserwuję od dłuższego czasu”. Jury przyznało również dwa drugie miejsca i jedno trzecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

— Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy podejmują trud mierzenia się w różnych kategoriach z naszym niełatwym, ale bardzo pięknym językiem ojczystym. Brawo!!! — mówi Małgorzata Zielińska.

źródło: I LO

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages