Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

To już ostatnie godziny głosowania. Komu przypadnie laur?

2018-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 21:06:49)
Beata Kotlińska jeszcze tylko kilka dni będzie SuperSołtysem

Beata Kotlińska jeszcze tylko kilka dni będzie SuperSołtysem

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

AKCJA\\\ To już naprawdę finisz naszej akcji na „SuperSołtysa 2018”. Komu przypadnie ten laur? W ostatnim tygodniu mieliśmy ogromny ruch w czubie rankingu. Głosowanie kończymy już w piątek o godz. 23.59. Wyniki poznamy podczas Wielkiej Gali.

W tym roku walka o tytuł SuperSołtysa 2018 w powiecie mrągowskim jest bardzo zacięta. Przez wiele tygodni na czele głosowania utrzymywał się Robert Ciołek. „Szefujący” sołectwu Zalec w gminie Mrągowo wciąż jest w czubie klasyfikacji, ale w tym tygodniu wszystkich wyprzedziła Maria Gałązka z Jędrychowa. Na drugim miejscu jeszcze we wtorek znajdowała się Beata Bulak, sołtys Głogna, a „dopiero” trzeci był poprzedni lider. Stawkę pretendentów do tytułu SuperSołtysa uzupełnia Jan Nowociński z Ruskiej Wsi. Pomiędzy tą czwórką jest niewielka różnica, a patrząc na ubiegłotygodniowy skok sołtys Gałązki (chyba od początku nie była ani razu w naszym „TOP 5”) wynik końcowy plebiscytu może zaskoczyć!

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom.
Sołtysi w historii Polski pojawili się w XII wieku. W tamtych czasach sołtys miał we wsi bardzo dużą władzę. Był na przykład sędzią. W odrodzonej Polsce (od 1990 roku) sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przez radę gminy.
Chociaż na wsi mieszka więcej mężczyzn niż kobiet, to ci pierwsi coraz częściej oddają władzę nad sobą w ręce pań. W Polsce jest tak już w 40% wsi.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazywać.
W ubiegłym roku w w konkursie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to były kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). W powiecie mrągowskim najwięcej głosów otrzymała Barbara Kotlińska z Sorkwit. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Wkrótce się o tym przekonamy.

http://gazetaolsztynska.pl/490132,Regulamin-Plebiscytu-na-Super-Soltysa-2018.html/


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages