Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Na Dzień Sołtysa z wyróżnieniem od marszałka

2018-03-12 19:22:02 (ost. akt: 2018-03-13 06:32:36)

Autor zdjęcia: Katarzyna Rapkowska

W Ostródzie odbyło się spotkanie sołtysów z całego województwa, zaproszonych przez marszałka Gustawa Marka Brzezina. Wśród ponad tysiąca przybyłych osób setka sołtysów otrzymała wyróżnienia.

Funkcja sołtysa jest niezwykle ważna i potrzebna. Sołtys to pierwszy głos mieszkańców, organizator imprez i akcji o charakterze społeczno-kulturalnym, np. dożynek, Dnia Kobiet czy festynów.

Jednym z wyróżnionych był sołtys Kosewa. Roman Rapkowski osobiście angażuje się w prace na rzecz wsi, by dbać o nią jak najlepiej. To piękny przykład dla młodego pokolenia, że należy dbać o to, co nas otacza. Pielęgnować regionalne tradycje i obyczaje. Dzięki sołtysowi w Kosewie zostały wykonane różne inwestycje, m.in. chodnik w kierunku cmentarza, ogrodzenie na cmentarzu, wycinka drzew i część parkingu przy cmentarzu.

"W Dniu Sołtysa składamy serdeczne podziękowania i gratulacje panu sołtysowi Romanowi Rapkowskiemu za pracę i wieloletnie zaangażowanie na rzecz naszej lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że to właśnie sołtys z Kosewa otrzymał wyróżnienie z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina. To zaszczyt dla całej naszej społeczności. Dziękujemy także za wsparcie i współpracę nieocenionych ludzi z Rady Sołeckiej – państwa Grażyny i Andrzeja Hordziejewicz oraz Magdaleny i Lecha Piekutów, na których bezinteresowną pomoc i zaangażowanie zawsze możemy liczyć. Jesteśmy dumni z faktu, że mamy takich przedstawicieli, gdyż z takimi ludźmi można zrobić wiele".

Wśród wyróżnionych powiat mrągowski reprezentowały także Anna Gołaś z sołectwa Cierzpięty, gm. Piecki i Dagmar Zajko z sołectwa Choszczewo, gm. Sorkwity.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages