Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Mimo trudnych chwil w życiu zachowuje pogodę ducha i radość życia

2018-03-22 15:40:16 (ost. akt: 2018-03-22 16:32:45)

Autor zdjęcia: archiwum

Dziewięćdziesiąte urodziny obchodziła pani Romualda Ćwirko. Życzenia jubilatce złożyli burmistrz Otolia Siemieniec oraz Julian Osiecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Pani Romualda urodziła się 23 marca 1928 r. w Nieświeżu w województwie nowogródzkim (jedno z 16 województw II Rzeczpospolitej w latach 1921-1939), obecnie znajdującym się na terenie Białorusi. Jej mąż był żołnierzem w czasie II Wojny Światowej. Podczas walk stracił rękę.

W 1958 roku państwo Ćwirko przyjechali z dziećmi do Polski. Zamieszkali w Gronowie (gm. Mrągowo) i prowadzili 15-hektarowe gospodarstwo. Niestety, w 1964 roku mąż pani Romualdy zginął tragicznie. Kobieta została sama z dwójką dzieci, więc nie była w stanie prowadzić tak dużego gospodarstwa. To dlatego zdecydowała się kupić nieduży dom w Mrągowie. Po przeprowadzce do miasta przez 12 lat pracowała w Spółdzielni Mleczarskiej, a w 1978 r. otrzymała rentę rodzinną po zmarłym mężu.

Dostojna jubilatka mieszka z synem i synową. Doczekała się czworga wnucząt i sześciorga prawnucząt, dzięki czemu nie może narzekać na samotność. Mimo wielu trudnych chwil w swoim życiu, 90-latka zachowała pogodę ducha i radość życia.

Sylwia Raszkiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages