Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Strażackie podsumowanie: dwa wypadki i gaszenie traw

2018-03-27 06:14:50 (ost. akt: 2018-03-27 06:21:13)
W Młynowie zderzyły się dwa auta. Dwie osoby zostały poszkodowane.

W Młynowie zderzyły się dwa auta. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Autor zdjęcia: asp. Grzegorz Szostek/PSP Mrągowo

W ubiegłym tygodniu (19-25 marca) na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano sześć pożarów, pięć miejscowych zagrożeń oraz jeden alarm fałszywy.

W działaniach brało udział 27 zastępów straży pożarnej w obsadzie 101 strażaków.

19 marca
Dobry Lasek – na drodze wojewódzkiej 610 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby, którym pierwszej pomocy udzielili strażacy i po przybyciu karetki pogotowia przekazali personelowi medycznemu. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli z drogi połamane elementy konstrukcyjne pojazdów.

Rydwągi – pożar trawy na nieużytkach powierzchni około 1 ha.

20 marca
Mrągowo – w nocy doszło do pożaru w piwnicy remontowanego budynku mieszkalnego. Po przygaszeniu ognia i sprawdzania obiektu znaleziono wewnątrz bezdomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz. Po przebadaniu na miejscu przez ZRM osoba została przewieziona na dalszą obserwację na SOR. Obiekt został przewietrzony.

21 marca
Olszewo – pożar trawy na nieużytkach,

Sądry – pożar trawy na nieużytkach,

22 marca
Tałty – strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy, umożliwiając tym samym dotarcie do poszkodowanego ratownikom medycznym

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Jełmuń – zdjęcie przy pomocy drabiny kota z drzewa,

Młynowo – na drodze krajowej nr 59 doszło do zdarzenia dwóch samochodów. W wyniku tego zdarzenia dwóch kierowców zostało rannych. Jednego z nich strażacy wydobyli z samochodu na nosze i przekazali ratownikom medycznym. Zabezpieczono teren zdarzenia i pojazdy.

23 marca
Mikołajki – strażacy z OSP Mikołajki udzielali pierwszej pomocy osobie z atakiem epilepsji do czasu dotarcia karetki pogotowia.

25 marca
Rybno – pożar trawy na nieużytkach,

Mrągowo – w obiekcie gastronomicznym doszło do zapalenia się oleju w frytkownicy, a następnie pożar rozprzestrzenił się na całe pomieszczenie. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej wszyscy pracownicy znajdowali się na zewnątrz obiektu. Z okien wydobywał się intensywnie dym. Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali źródło pożaru i ugasili je przy pomocy prądu gaśniczego wody. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do wietrzenia pomieszczeń przy pomocy wentylatora. Wszystkie pomieszczenia znajdujące się w obiekcie zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages